8. června 2013 7:00 Lidovky.cz > Byznys > Státní pokladna

Den otevřených trezorů: Navštivte zdarma budovu České národní banky

ČNB: Trezorové dveře jako vstup do místnosti s expozicí ČNB | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ČNB: Trezorové dveře jako vstup do místnosti s expozicí ČNB | foto: ČTK

PRAHA Česká národní banka poprvé po třech letech pořádá Den otevřených dveří. V rámci akce mohou zájemci navštívit budovu centrální banky v Praze, kde na ně čekají tři prohlídkové okruhy, přednášky členů bankovní rady nebo zábavná interaktivní výstava.

"Návštěvníky Dne otevřených dveří necháme nahlédnout do prostor, které pro veřejnost otvíráme teprve popáté v historii," uvedl již dříve guvernér ČNB Miroslav Singer.

Na první trase po hlavní budově ČNB bude pro návštěvníky připraveno devět zastavení, které poskytnou ucelený obrázek o tom, jak se v ČNB chrání česká koruna. Druhý okruh je v Expozici ČNB, kde si lidé mohou prohlédnout výstavu "20 let ČNB v číslech aneb počítejte s námi" a expozici "Lidé a peníze".

ČNB: Zasedací místnost bankovní rady

ČNB: Zasedací místnost bankovní rady

Třetí část otevřených dveří se nachází v Kongresovém centru ČNB, kde bude výstava fotografií k 20 letům ČNB, interaktivní výstava k ochraně české koruny a informace o výrobě mincí.

Den otevřených dveří je završením akcí, které připomínají výročí 20 let ČNB a samostatné české měny. Vstup je zdarma.

ČNB

Budova ČNB na náměstí Republiky.

Naposledy se zájemci mohli do centrální banky podívat v roce 2010, tehdy banku navštívily více než čtyři tisíce lidí.

Lidovky.cz, ČTK