6. října 2011 14:01 Lidovky.cz > Byznys > Státní pokladna

Diplomatickou čtvrť koupil spolumajitel Primy

Diplomatická čtvrť v pražské Tróji | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Diplomatická čtvrť v pražské Tróji |

PRAHA Diplomatickou čtvrť v pražské Tróji koupila od ministerstva zahraničí za téměř 400 miliónů firma Magic Carpet. Tu vlastní společnost GES Real, která zase patří nizozemské společnosti GES Group Holding. Ten je ovládán spolumajitelem Primy, podnikatelem Ivanem Zachem.

Informoval o tom deník Právo, kterému podpis smlouvy potvrdil mluvčí resortu Vít Kolář. Ministerstvo se areál neúspěšně pokoušelo prodat již delší dobu. Dvouhektarový komplex bílých krychlí navrhl v 80. letech architekt Jan Bočan, dokončen byl v roce 1993. Skládá se z šesti bytových domů a nákupního střediska. Mezi zahraničními diplomaty však o tamní bydlení nebyl zájem a areál byl obsazen jen zčásti.

Diplomatická čtvrť by se podle Práva po celkové rekonstrukci měla přeměnit na luxusní rezidenční bydlení. Areál projde změnami, typické mřížoví z komplexu zřejmě zmizí. Předseda představenstva GES Real Petr Babulík sdělil, že firma za celý komplex zaplatila 395,1 miliónu korun, tedy minimální požadovanou cenu MZV.

„Navzdory všem rizikům byl projekt vyhodnocen z hlediska lokality jako velmi zajímavý. Po získání všech potřebných povolení, což zabere ještě několik měsíců, bychom komplex chtěli do roka revitalizovat,“ uvedl Babulík.

Lidovky.cz, nevJan Nevyhoštěný