13. srpna 2012 8:37 Lidovky.cz > Byznys > Státní pokladna

Do tendru CzechInvestu šly 4 firmy, tři asi naoko

Protikorupční policie od rána prohledává kanceláře státní agentury CzechInvest v Praze  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Protikorupční policie od rána prohledává kanceláře státní agentury CzechInvest v Praze | foto: Ondřej Němec, Lidové noviny

PRAHA Sporného tendru, kvůli kterému budovu vládní agentury CzechInvest v Praze ve středu celý den prohledávala protikorupční policie, se zúčastnili čtyři zájemci, tři zřejmě jen naoko.

Zakázku na vyhledávání vhodných průmyslových nemovitostí pro domácí i zahraniční investory dostala firma Glafin, vedená známým ředitele agentury CzechInvest Miroslava Křížka, píší o tom Hospodářské noviny.

ČTĚTE TAKÉ:

Policie má vážné indicie, že se ve skutečnosti žádná soutěž neodehrála. Na webu agentury se sice oznámení o vyhlášení tendru objevilo, ovšem asi až se zpožděním. Zavedené realitní kanceláře proto o soutěži vůbec nevěděly.

Podle informací HN byli mezi zájemci Karel Slavík z firmy Vestigo, která přes internet prodává ojeté bagry a rypadla, nebo společnost FL Ventures.

Obě firmy odmítly vysvětlit, jak se o tendru dozvěděly. Čtvrtým zájemcem o zakázku byla podle listu Podnikohospodářská fakulta Vysoké školy ekonomické v Praze, na které Křížek vyučuje.

Společnost Glafin, která s realitami nikdy neobchodovala, měla uzavřít velmi výhodnou smlouvu. Čtyřletý kontrakt by totiž bylo možné vypovědět pouhé dva dny v roce, a to s výpovědní lhůtou devět měsíců. Firma Glafin se ale nakonec na základě negativní medializace rozhodla od plnění zakázky odstoupit, zadávací řízení zrušil poté i CzechInvest.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz