21. února 2008 16:49 Lidovky.cz > Byznys > Státní pokladna

Dolar už nestojí ani 17 korun

Dolar opět vůči koruně oslabil. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dolar opět vůči koruně oslabil. |

PRAHA Koruna dnes poprvé v historii prolomila hranici sedmnácti korun za dolar. Během odpoledního obchodování posílila na rekordních 16,99 Kč/USD.

Na hladinu svého minima se dostal dolar už po svém středečním
oslabení, které následovalo po zhoršeném výhledu Fedu pro americkou ekonomiku. Vyplývá to z informací serveru Patria Online.

V 16:50 SEČ byl pak kurz české měny k dolaru mírně slabší na úrovni 17,02 Kč/USD. K euru byla koruna proti dopolední hodnotě silnější o sedm haléřů a během dne se přibližovala až ke svému maximu 25,07. Obchodování dnes probíhalo bez důležitých dat z regionu. Odpolední data z USA neměla na českou korunu výraznější dopad. Česká výnosová křivka dnes snížila svůj sklon díky růstu na kratším konci, což patrně souvisí s uzavíráním dřívějších pozic na zvyšování jejího sklonu, uvedl Jiří Škop z Komerční banky.


Podle Škopa bude pátek opět na data chudší. Z technického pohledu se na kurzu Kč/EUR prozatím nic zásadního neděje, když se stále nachází v klesajícím kanále započatém v červenci minulého roku. "Nicméně očekáváme, že by koruna měla zahájit korekci předchozích zisků, když první významnější resistence pro kurz Kč/EUR se nachází na úrovni 25,54," uvedl Škop. Dolar vůči euru se odpoledne obchodoval při kurzu 1,4772 USD/EUR, tedy
mírně slabší proti dopolednímu 1,4740.

Lidovky.cz

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.