Úterý 21. ledna 2020svátek má Běla 1 °C mlha Předplatné LN

Diskuse k článku: Elektronické pokladny nás zlikvidují, bojí se stánkaři a trhovci

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 32
  • Poslední: 11.3.2015 13:52
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
J. Šejnoha 11.3.2015 13:52

Mně  se taky nelíbí, že  stát  ví o všech mých příjmech, ale přežít se to dá.

Trhovci si budou muset rozmyslet jak dál.

J. Anděl 10.3.2015 12:07

Jako pravidelný uživatel mobilního internetu nemám iluze o bezproblémovém a za všech okolností kvalitním připojení k internetu. Též se problematice do jisté míry věnuji profesně. Pravidelně též chodím kolem automatu, kde lze platit kartou, ovšem připojení je přes datové přenosy (tedy nikoliv linkou), placení kartou tam 70 procent času nefunguje.

Něco takového ale velkopodnikatele Babiše, stejně jako bolševické voliče, přesvědčené, že co podnikatel (a zejména živnostník trhovec), to zloděj, vůbec nezajímá. Bohužel jich je dost a v nastaveném vnímání nemají drobní podnikatelé dostatečnou sílu a lobby, proto s tím nejspíš nic nenadělají.

Ještě bych podotkl, že kdyby měl Babiš nekecat a makat jen přes mobilní internet všude možně po republice, tak spoustu času stráví tím, že se bude s vyhrnutými rukávy dloubat v nose.

J. Anděl 10.3.2015 12:13

Samozřejmě pravdu mají i ti, že lidé se tomu nějak přizpůsobí. Zároveň to postihne relativně malou část občanů ČR. Zapadá to ovšem zcela do rámce buranské bezohlednosti, charakteristické pro populistické oportunisty.

A. Novák 10.3.2015 6:24

dlouhá léta se snažíme dohnat západ a najednou je naším příkladem...Chorvatsko :o)

J. Kohout 9.3.2015 22:16

Pan Bureš byl asi v jiném Chorvatsku než já. Je pravda, že jsem na tržišti se zeleninou viděl i stánky, kde měli prodejci i notebook s tiskárnou. Ale 98% prodejců na tržišti včetně rybárny nic takového neměli. Někde v myšlenkách pana Bureše a jeho komanda je mega masařka.

J. Novák 9.3.2015 20:56

Ono je to jednoduché. Když to jde v okolních státech a lidé tam i nadále podnikají, a to už po mnoho let, tak nevidím důvod, aby se těch pár šmejdíků nenaučilo také s pokladnami zacházet. Jsou to jen kecy, nic jiného. když si vzpomenu, že třeba v Itálii má každý stánkař el. pokladnu a problém s tím nemají ani zmrzlináři, tak co říci na ty kecy našich lojzíků? Ano, celkem je chápu. Partička praktických lékařů, tedy lidí s VŠ vzděláním, se postavila proti elektronickému receptu a stát jim na tu jejich lenost a výmluvy skočil, tedy zrušil povinnost el. recepty vydávat, tak proč by totéž nemělo projít nějakým farmářům, že? Kdy konečně už přestaneme podporovat šlendrián a gaunerství?

V. Komárek 9.3.2015 20:05

Kdysi musí skončit ty zlaté časy těm podvodníkům!!! Nakradli jste si už dost, nemyslíte???

V. Komárek 9.3.2015 19:59

Jestli je zruinuje chytrý mobil s aplikací, tak ať potom ani raději nepodnikají!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 Zase jen lži výmluvy brekot, jen aby jsme nadále mohli šidit stát ve velkém.

A. Novák 10.3.2015 6:23

máte v chytrém mobilu tiskárnu na účtenky? Je vidět, že jdete s dobou :o)

M. Novak 9.3.2015 14:54

hloupost

Podivejte se do okolnich zemi a bude vsem jasno. Jsme proti koureni v restauracich, jsme proti vydavani paragonu, jsme proti rovnym bananum a okurkam, jsme proste proti vsemu, co ma prinest civilizovanou podobu zivota. Samozrejme ze nikdo nezkrachuje a pokud ano, bude mi ho lito, ale podnikani si kazdy vybira dobrovolne. Neskuhrejte a vezte, ze sami z toho budete mit nakonec uzitek.

K. Jež 9.3.2015 13:06

Ne jen stánkaři, ale i hospody. Systém daní v ČR je nastaven tak, že pokud by se měl dodržovat, tak tito živnostníci nemají šanci.

K. Novák 9.3.2015 14:51

Nebudou mít šanci krást. A o to jde. Proto ten pokřik a nářek.

D. Grundel 9.3.2015 15:14

A jakypak vliv na kradeni to bude mit?

M. Chlup 9.3.2015 13:05

Docela by mě zajímalo, kde se vezme těch 10 miliard, co se vybere navíc na daních. Živnostník s obratem do 45 000 měsíčně má nulové daně, pokud daní paušálem. A kolik je těch, co vydělávají víc?  Ti zase mají hypotéky a mohou vydělat měsíčně až třeba 80 000 a stejně nezaplatí ani korunu na daních. Takže neplátci DPH to asi nebudou a plátci stejně už nyní musí mít daňovou evidenci a tam může FÚ bez problémů prokázat, že jsem něco s DPH nakoupil a pak to s DPH neprodal a neodvedl DPH. Tak pořád nevím, kde že se ty miliardy vezmou.

D. Ondrejkovič 9.3.2015 12:47

1) Myslím, že PR články - jako je zjevně tento - by měly být viditelně označeny - jinak jde o klamavou reklamu (včetně reklamy politické)

2) Úhelným kamenem tohoto článku je dobře známý argumentační klam pojmenovaný v teorii jako "Podsunutý argument" (straw man) - tedy podsunout druhé straně něco, co není pravda a s tím pak polemizovat.

3) Těžko zakrýt, že hlavním důvodem odporu není technická či jiná náročnost (dokonce si většina odpůrců ani "nevšimla", že ŽÁDNÉ registrační pokladny v tom zákoně NEJSOU), ale nebezpeční, že bude nutno přiznávat i daně, které doposud odpůrci před státem zatajovali. To by bylo férové přiznat a vést polemiku z těchto a ne z nesmyslných pozic.

Než mi vynadáte, přečtěte si návrh zákona a to zejména § 16 a důvodovou zprávu.

P. Balcar 9.3.2015 17:52

Jsou tam nějak ošetření cesťáci apod. kteří třeba ani nemusí být v lokalitě pokryté internetem?

I. Veselý 9.3.2015 12:39

Myslím, že největší úniky jsou na DPH tak proč tuto povinnost nedat jen plátcům DPH tedy těm co nakupují bez této daně a prodávají koncovým spotřebitelům již s daní. Malí živnostníci co s DPH již nakupují tam moc ošidit nemohou snad jen DPH ze své marže u toho co jen prodávají, u své produkce a ostatního stejně daní skoro všichni paušály.

M. Modrianský 9.3.2015 12:47

Plátci DPH nakupují z včetně DPH plácáte ani nevíte co.Jste opravdu veselý.

M. Chlup 9.3.2015 12:58

Jsem plátce DPH, poraďte mi, kde se nakupuje bez DPH. Máte v tom hodně velký guláš.

I. Veselý 9.3.2015 13:55

Nepohybuji se v tomto prostředí tak v tom asi guláš doopravdy mám, ale lehce jsem probral internet a plátce od plátce skutečně nejspíš nakupuje bez DPH, ale ruku do ohně za to nedám.

M. Chlup 9.3.2015 14:45

Pro plátce DPH je hodnota DPH zcela neutrální a bezvýznamná. Je mi zcela jedno, jestli je 5 % nebo 30 % a je mi dokonce jedno, je-li tato hodnota jiná na vstupu a na výstupu. DPH platí koncový spotřebitel a pro plátce DPH je to nezajímavé číslo. Živnostník ho pocítí jen tehdy, když si kupuje něco jako koncový spotřebitel, tedy když např. kupuje chleba, protože to není věc pro podnikání, ačkoli by bez chleba asi zemřel.

I. Veselý 9.3.2015 16:27

Hledal jsem dál a našel jsem tuto větu: "Zároveň, jak již sám název napovídá, na každém stupni ekonomického řetězce se pouze přičte přidaná hodnota výrobce nebo poskytovatele služby. Celá částka DPH za všechny mezistupně je pak odvedena státu ve chvíli, kdy se v řetězci objeví první neplátce."

Myslím, že ve svém příspěvku ve 13:05 jste napsal skoro to samé, co jsem původně myslel já. Tedy to, že pro ty co nejsou plátci nemůže mít, ohledně odvodů DPH, elektronická pokladna žádný smysl. U plátců to zpochybňujete všemi těmi účetními výkazy, ale já si myslím, že tam čachry možné jsou a proto jsem v tomto případě, prodeje prvnímu neplátci, pokladny chápal.

P. Cwach 9.3.2015 12:23

Nechápu , daň ať platí zaměstnanci .Stát musí být spokojen s tím , že živnostníci se sami uživí .

J. Lepka 9.3.2015 15:02

To by se zaměstnancům asi moc nelíbilo, ona závist je hybná páka všech socialistů a kdo by je pak volil. Vždyť by museli PRACOVAT !!!

M. Modrianský 9.3.2015 12:17

Zrušení poviného přimíchávání  biolihu do pohonných hmot mě zlikviduje bojí se ministr financí.

J. Z rokycan 9.3.2015 11:54

Zloději a zlodějíčci mají utrum. Poctivcům to bude šumafuk. Tanečky a kecíky kolem víří jen ti, kteří ví, že na poctivé podnikání nemají a tak okrádají stát o daně.

M. Starý 9.3.2015 11:38

A co, milí trhovci, stanovit daň dohodou?

V. Grycz 9.3.2015 11:21

Klídek jako každý IT projekt to dopadne fiaskem.

V. Kain 9.3.2015 10:50

O tom,že je blbost do nebe volající není třeba vůbec diskutovat.Ale zajímají vůbec nějakého Babiše problémy živnostníků?

V. Novák 9.3.2015 10:49

Kecy - už jste viděli stánkaře, který by počítal cenu z hlavy? Samozřejmě to klepe do kalkulačky. Tak to naklepe do certifikované kasy a vydá účtenku...

Premium

Proč vyhraje vodík. Vynálezce Tůma má o budoucnosti automobilů jasno

Popularizátor vědy, novinář a pedagog Jan Tůma vynalezl v 60. letech výukový... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Už před dvaceti lety se projel vodíkovým autem, kterým chtějí Japonci na letošní olympiádě v Tokiu propagovat...

Premium

Převratná metoda z IKEM: jak zhubnout přeprogramováním metabolismu

Marek Beneš z pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lékař Marek Beneš je už třetím rokem vedoucím lékařem projektu, při kterém se pomocí laseru „oslepí“ nervové buňky...

Premium

Přivřela oči a doufala v polibek. Manžel ji místo toho shodil ze srázu

Přivřela oči a doufala v polibek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ležela vedle něj a pravidelně oddychovala. Odtáhl se od ní, co mu jen postel dovolila, a otočil se zády. Musí to udělat...