Diskuse k článku: EU finišuje rozpočtovou smlouvu, summit bude koncem ledna

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 4
  • Poslední: 17.1.2012 9:00
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
P. Fiala 17.1.2012 9:00

Občan ČR a euroobčan EU

Naši politici nám občanům, nějak zapoměli říct, že jsme také "euroobčané". Máme dvě občanství. Národní, jsme občany ČR s její ústavou a právním řádem. Jsme také euroobčany díky podpisu Lisabonské smlouvy presidentem panem V. Klausem (který byl vystaven hysterickému tlaku mnoha osobností ekonomického i společenského a politického prostředí). Udělal velmi dobře, konal však na základě smýšlení většiny občanů, jako vždy při velkých svých rozhodnutích o tom kudy mají a mohou občané národního státu jít, a za jakými cíli a co to bude pro ně a následné generace znamenat. Proč je to dobře?

Je to o zvýšeném výkonu soukromých ekonomik v integrovanějším společenském, kulturním uspořádání, neplýtvá se, dosahuje se na projekty s globálním významem (jeden příklad za všechny: ten volný pohyb zboží a lidí po EU, je vykoupen tisíci a tisíci KM dálnic a to stojí hodně miliard, ale též to podporuje ten vlastní ekonomický výkon, vykonává se rychleji, zvyšuje se produktivita).

Neobávejme se ničeho (kromě válek a přírodních kastrof nám nic nebrání vyvíjet se k lepšímu) a uvědomme si jak si EU stojí v mezinárodní konkurenci:

http://photovoltaicfotovoltaik.wordpress.com/2012/01/12/the-european-union-2010/

http://photovoltaicfotovoltaik.wordpress.com/2012/01/12/gdp-cr/

V. Venc 12.1.2012 23:53

Rozpočtová smlouva?

V. Venc 13.1.2012 0:01

Re: Rozpočtová smlouva?

Nejsem si jist, jestli nová rozpočtová smlouva bude dostatečným inpulzem pro rekonstrukci modelu řízení Eurozóny.

Hlavním problémem přece je malá výkonnost hospodářského systému, pro jehož lepší kondici je třeba nalézt vhodné stimuly.Ty  se nijak v rozpočtové smlouvě (s různými výhradami a podmínkami) přece nemohou objevit!  

J. Kanioková 12.1.2012 19:43

Běda to naši politici podepíšou !!!

Kolonizace pokračuje ! Lidi, proberte se..!