28. dubna 2009 12:20 Lidovky.cz > Byznys > Státní pokladna

Fischer nabídl resort zdravotnictví Juráskové

Dana Jurásková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dana Jurásková | foto: ČTK

PRAHA Designovaný premiér Jan Fischer začal sestavovat vládu. Na funkci ministryně zdravotnictví bude nominovat ředitelku Všeobecné fakultní nemocnice v Praze Danu Juráskovou. Fischer to řekl po setkání s ní a ministryní zdravotnictví v demisi Danielou Filipiovou (OSD). Podle něj je nutné rychle řešit situaci kolem prasečí chřipky.

Jurásková jeho nabídku přijala, je tak první nominovanou kandidátkou do Fischerovy vlády.

"S paní Juráskovou jsem mluvil telefonicky, ona moji nabídku přijala, takže já tu její nominaci navrhnu prezidentu republiky jako součást celkové nominace svého kabinetu," řekl novinářům Fischer. Další kandidáty chce nominovat ve čtvrtek.

Podle Fischerova mluvčího Romana Proroka má Jurásková doprovodit Filipiovou (ODS) na čtvrteční zasedání ministerské rady v Lucemburku. "Považuji za velice šťastnou a dobrou nabídku současné vlády, aby paní Filipiovou paní Jurásková na tomto meetingu už mohla doprovázet, protože pak bude už naskakovat nepochybně do velmi, velmi rozjetého vlaku," řekl Fischer.

Jurásková na dobu, kdy bude ministryní, pozastaví výkon funkce ředitelky podle paragrafu zákoníku práce o veřejném zájmu. Ředitelkou tedy zůstane a funkci za ni bude zatím vykonávat její statutární zástupce a bývalý ředitel VFN Jan Bříza. Vláda premiéra Fischera má být jmenována 8. května.

ČTK, Lidovky.cz

Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech
Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech

Dětských knih je na trhu velké množství, a tak je někdy složité najít tu pravou, která bude děti opravdu bavit. My jsme vyzkoušeli osm knížek. Podívejte se, jak v testu našich „redakčních“ potomků obstály, a nechte se inspirovat.