18. května 2009 22:41 Lidovky.cz > Byznys > Státní pokladna

Fischer: O privatizaci letiště tato vláda asi nerozhodne

Jan Fischer | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jan Fischer | foto: ČTK

PRAHA Premiér Jan Fischer je přesvědčen o tom, že jeho vláda nerozhodne o privatizaci pražského letiště, ale v přípravě prodeje ruzyňského vzdušného přístavu se za jejího působení bude pokračovat.

Fischer to dnes uvedl v pořadu televize Z1 B.T. Zastavení přípravy prodeje Letiště Praha požaduje ČSSD. Je to jeden z bodů, jejichž splněním podmiňuje svoji podporu Fischerovy vlády.

"Budeme určitě jednat o tom, jak pokračovat v privatizaci třeba pražského letiště. Protože my se domníváme, že v těch úkonech administrativně-technických je možné a rozumné pokračovat," řekl premiér.

Je ale přesvědčen, "že to nebude tato vláda, kde padne konečné rozhodnutí".

V přípravě privatizace Letiště Praha chce pokračovat i ministerstvo financí. Jeho šéf Eduard Janota nedávno prohlásil, že by nebylo rozumné tento proces zastavit. "O finálních řešení těchto věcí nebude rozhodovat tato vláda," zdůraznil.

O prodeji letiště jedinému zájemci rozhodla bývalá vláda Mirka Topolánka loni v červnu. ČSSD se jej snaží zablokovat v parlamentu zvláštním zákonem.

Ten poslanci schválili zatím v prvním čtení.

ČTK, Lidovky.cz

KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo
KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo

Měli jste možnost si přečíst o mém porodu a o pobytu v porodnici na šestinedělí. Nyní bych chtěla rozvést poslední a nejtěžší část mého příběhu. První půlrok mého mateřství.