17. září 2013 14:39 Lidovky.cz > Byznys > Státní pokladna

Fischerovým náměstkem se po odvolaném Tomanovi stal Radoslav Bulíř

Jan Fischer | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jan Fischer | foto: ČTK

PRAHA Ministr financí Jan Fischer dnes jmenoval svým náměstkem Radoslava Bulíře. Ve funkci náměstka odpovědného za hospodaření s majetkem státu a informatiku nahradil odvolaného Lubomíra Tomana. MF o tom informovalo v tiskové zprávě. Toman byl odvolán v souvislosti s pochybnostmi o jeho získaném vzdělání.

Bulíř působí na ministerstvu financí od roku 2005. Dosud byl ředitelem odboru Rozvoj informačních a komunikačních technologií. "Je to pragmatická volba ve chvíli, kdy je vláda v demisi, a je to nejlepší řešení pro oblast hospodaření s majetkem státu a informatiku," uvedl k tomu ministr Fischer.

ČTĚTE TAKÉ:

Ministr Fischer odvolal Tomana kvůli údajně falešnému diplomu. Ten ovšem trvá na tom, že vzdělání na Ekonomické univerzitě v Bratislavě získal řádným způsobem. Je připraven předložit originály listin prokazujících absolvování vysokoškolského studia ke znaleckému zkoumání jejich pravosti.

Podle televize Nova se Toman prokazoval falešným diplomem Ekonomické univerzity v Bratislavě, která prý potvrdila, že diplom nevydala.

Lidovky.cz, ČTK