Pátek 6. prosince 2019svátek má Mikuláš -4 °C polojasno Předplatné LN
17. září 2013 14:39 Lidovky.cz > Byznys > Státní pokladna

Fischerovým náměstkem se po odvolaném Tomanovi stal Radoslav Bulíř

Jan Fischer | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jan Fischer | foto: ČTK

PRAHA Ministr financí Jan Fischer dnes jmenoval svým náměstkem Radoslava Bulíře. Ve funkci náměstka odpovědného za hospodaření s majetkem státu a informatiku nahradil odvolaného Lubomíra Tomana. MF o tom informovalo v tiskové zprávě. Toman byl odvolán v souvislosti s pochybnostmi o jeho získaném vzdělání.

Bulíř působí na ministerstvu financí od roku 2005. Dosud byl ředitelem odboru Rozvoj informačních a komunikačních technologií. "Je to pragmatická volba ve chvíli, kdy je vláda v demisi, a je to nejlepší řešení pro oblast hospodaření s majetkem státu a informatiku," uvedl k tomu ministr Fischer.

ČTĚTE TAKÉ:

Ministr Fischer odvolal Tomana kvůli údajně falešnému diplomu. Ten ovšem trvá na tom, že vzdělání na Ekonomické univerzitě v Bratislavě získal řádným způsobem. Je připraven předložit originály listin prokazujících absolvování vysokoškolského studia ke znaleckému zkoumání jejich pravosti.

Podle televize Nova se Toman prokazoval falešným diplomem Ekonomické univerzity v Bratislavě, která prý potvrdila, že diplom nevydala.

Lidovky.cz, ČTK
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Ztracenou vášeň nastartuje nevěra, vyvolává ohrožení, míní sexuoložka

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jste s partnerem už pár let, ale jen matně si vzpomínáte na dobu, kdy jste se sebe navzájem nemohli dočkat a hořeli...

HMO jako zázrak přírody. Proč je tak důležité pro vaše mimiko?
HMO jako zázrak přírody. Proč je tak důležité pro vaše mimiko?

Kojení je bezpochyby nejlepší způsob výživy, který můžete svému miminku poskytnout. Správná výživa vašeho děťátka hraje již od narození klíčovou roli nejen ve vývoji a zdravém růstu. Současné výzkumy prokazují, že kojení má vliv na snížení rozvoje civilizačních chorob.