9. ledna 2015 10:14 Lidovky.cz > Byznys > Státní pokladna

Indie propustila státního zaměstnance, který nebyl v práci 24 let

Indie propukla v šílenství. Vítězství rozpoutalo vlnu šílených oslav. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Indie propukla v šílenství. Vítězství rozpoutalo vlnu šílených oslav. | foto: Reuters

DILLÍ Přestože práce ve státní správě v Indii je považována za doživotní, státní zaměstnanec A.K. Verma byl propuštěn. Důvodem vyhazovu výkonného inženýra státního úřadu, který má na starosti veřejné práce, bylo, že se 24 let neobjevil v práci.

Na Vermův neobvyklý příběh upozornila agentura Reuters.

Podle prohlášení vlády přišel do práce naposledy v prosinci 1990, protože chtěl prodloužit volno. Nadřízený mu ho však neschválil a on se proti jeho rozhodnutí vzepřel.

V roce 1992 byl uznám vinným z úmyslné absence ve službě, trvalo však dalších 22 let, než byl na zásah vlády propuštěn.

ČTĚTE TAKÉ:

Indické pracovní zákony, které jsou podle Světové banky nejvíce restriktivní na světě, umožňují propuštění zaměstnance pouze z důvodu trestního pochybení.

Některé státy nedávno zákony změnily a zjednodušily propuštění zaměstnanců, což přivítaly průmyslové firmy. Změna však vyvolala kritiku odborů.

Premiér Naréndra Módí se rozhodl zasáhnout proti rozšířenému absentérství a úředníci v Dillí se musí přihlásit při příchodu do práce otiskem prstu. Záznamy jsou veřejně k dispozici v reálném čase na internetu.

Lidovky.cz, ČTK

Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech
Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech

Dětských knih je na trhu velké množství, a tak je někdy složité najít tu pravou, která bude děti opravdu bavit. My jsme vyzkoušeli osm knížek. Podívejte se, jak v testu našich „redakčních“ potomků obstály, a nechte se inspirovat.