8. ledna 2012 13:08 Lidovky.cz > Byznys > Státní pokladna

Kalousek plánuje další škrty. Až 30 miliard

Ministr financí Miroslav Kalousek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ministr financí Miroslav Kalousek | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

PRAHA Rozpočtové škrtání nekončí. Ministerstvo financí pracuje s možností, že tento rok bude nutno ve státních výdajích ušetřit dalších 30 miliard Kč.

Šetření se určitě dotkne provozu a režie státu i některých investic, které budou pozastaveny, řekl v pořadu Otázky Václava Moravce ministr financí Miroslav Kalousek.

Ministerstvo financí má na přelomu ledna a února představit úsporný balíček, který bude vycházet z lednové makroekonomické prognózy ministerstva. Součástí balíčku by mělo být právě i snížení výdajů státního rozpočtu.

Podle Kalouska je uvedených 30 miliard jednou z variant. "Zatím ze všech těch informací, které máme, pracujeme s variantou úspor na výdajové straně zhruba 30 miliard korun," řekl ministr.

ČTĚTE TAKÉ:

Schválený státní rozpočet počítá pro letošní rok se schodkem 105 miliard korun. Vláda už dříve opakovaně připustila, že v případě nepříznivého vývoje ekonomiky přijde do sněmovny s úpravou rozpočtu.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz