Čtvrtek 13. srpna 2020svátek má Alena 16 °C skoro jasno, občasné bouřky Předplatné LN

Diskuse k článku: Kalousek: Pokud se nedohodneme na penzijní reformě, vláda skončí

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 17
  • Poslední: 15.11.2010 23:26
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
V. Mikula 15.11.2010 23:26

Děti

Doufám, že se do penzí promítne také to, kolik kdo vychoval dětí. Ne jen, kolik kdo vydělával.

P. Fiala 15.11.2010 19:48

Novináři zase spí

Politické vládní strany dumaly týdny a zapisovaly si, co vlastně s námi všemi provedou abychom se měli hůře - "budou škrtat, vláda škrtů, atp.".

Hlídací psi by měli postupně veřejnost seznámit s tím, co je v těch dokumentech, které všichni podepsali.

Takže, které to vlastně reformy budou uskutečněny?

Jen se tak trochu usmívám "expertům", kteří ohlašovali neznatelný růst HDP za r.2010 a další, a na základě kterého byly dokumenty se "škrty" sestaveny.

Jsem zvědavý zda dojde na reformu státního vlastnictví, třeba na odstátnění ČEZu, přes který se získávají Kč do rozpočtu, ale státem je však ČEZ vlastněn jen ze tří čtvrtin.

H. Míčková 15.11.2010 14:15

pro socdem dobrá zpráva

 opozice bude  penzijní reformu bojkotovat ,žádná dohoda  s cílem položit vládu..jak již známe z dřívějška

E. Seibert 15.11.2010 10:56

Bude řešit penze někdo jiný ?

bylo by na čase rozplést svazky Kalousek, Háva, Kopřiva, Barták, Ptáček a další, nejlepší rozplétání by mohlo být v teplákách, no a penze snížit StBákům, funkcionářům KSČ a všem prominentům bývalého režimu - a třeba by se fond upravil sám... Nicméně vím, že je to jen taková utopická představa spravedlnosti .. a ta tu není...

Z. Válek 15.11.2010 10:21

Kalousek je jak beran.

Jak se mají dohodnout, když se snaží problém vyřešit pouze na úkor levice? Na to jim nikdo nikdy nepřistoupí. Na západě je progresivní zdanění vysokopříjmových skupin až 50 %. Ví to každý fotbalista či hokejista a Kalusek to neví? DPH byla u nás 23 % a spodní 5%. To je Kalosek takový hlupák, že si myslí že mu levice přistoupí na společných 19%? Kdo zaplatí ty stávky ? Vždyť takový přístup nejenže ohrožuje sociální smír, ale i samotnou exiastenci státu.

M. Prokop 15.11.2010 12:16

Re: Kalousek je jak beran.

Na úkor levice?

Pokud by to zaplatila levice, tedy KSČSSD, bylo by to nejlepší řešení, ti tu penzijní reformu oddalovali a dělali dluhy.

Pokud budete chtít okrást bohaté daněmi, nezískáte stejně nic a mnozí z nich se odstěhují.  Už takhle platí vyšší obnosy než chudší.

Z. Válek 15.11.2010 13:31

Re: Kalousek je jak beran.

Ten, kdo poctivě podniká, tak zde zůstane. Stěhovat podnik do zahraničí se žádnému domácímu výrobci již nevyplatí. Stěhovat se mohou jen kšeftmani, jako je Pitr, Krejčíř, Kožený a spol. Žádná škoda. Jen by bylo potřeba legislativně ošetřit zdanění v místě realizace a nikoliv v místě sídla firmy. Pak by z Pražáků bylo to, co doopravdy jsou. Parta vyčůraných lemplů s děravou kapsou. Daně by zůstaly tam, kde se tvoří, kde se vyrábí. V Ostravě, Plzni, Mladé Boleslavi a ne tam, kam přijde daňová kontrola jednou za 157 let.

J. Denemark 15.11.2010 13:49

"okrást bohaté daněmi"....chachacha

Prokope, vy agitátore, já se usměju.) Každý druhý podnikatel okrádá naopak stát na daních, podvodech s dph, zaměstnávání na černo nebo za minimální mzdu a vy plácnete takovou perlu.....

R. Langer 15.11.2010 14:12

Re: "okrást bohaté daněmi"....chachacha

Jo jo, to vy byste zřejmě podnikat nemohl. Takový poctivec. :-P

M. Martinovská 15.11.2010 17:32

Re: "okrást bohaté daněmi"....chachacha

Vy jste si dělal průzkum? Znáte každého druhého podnikatele? Nebo podle sebe soudíte....?

H. Kratzerová 15.11.2010 10:04

Mnoho povyku pro nic

Co se úpravami změní? Nic. Stejně u nás budou nejrovnostářštější a nejnespravedlivější důchody v celé Evropě. Lidé, kteří přispívali nejvyššími částkami do společné kasy, budou i nadále přežívat jen s vypětím sil. A k tomu poslouchat řeči o slušných důchodech zajišťujících spokojené stáří. Všechno je pouhý výsměch. Pokud ještě stoupne spodní hranice DPH, nebudou mít ani na jídlo a povinné platby.

B. Rampír 15.11.2010 14:24

Re: Mnoho povyku pro nic

Vážená paní Kratzerová, lidé, kteří pobírají vysoké platy a kteří "přispívají nejvyššími částkami do společné kasy" nemusí na stará kolena přežívat jen s vypětím všech sil, protože ti si mohou našetřit, mají z čeho. Nesmí ovšem všechny prachy prožrat a rozházet, aby mohli "žít naplno". Z čeho si mají našetřit všichni ti pekaři, krejčí, prodavačky, kuchaři a další a další zaměstnanci pobírající žebrácké mzdy, bez nichž by lidská společnost nemohla existovat?  A neopakujte mi to idiotské tvrzení, že se měli lépe učit a mohli být takém "úspěšní" a vydělávat balíky peněz. Nemohou všichni sedět ve správních radách a u podobných blahobytných koryt, někdo musí také obdělávat pole, krmit a dojit krávy, péci chleba a vykonávat další práce, bez nichž byste vy "úspěšní" zdechli hladem!

V. Mikula 15.11.2010 23:24

Re: Mnoho povyku pro nic

Souhlasím.

S. Smutná-Vaňátková 15.11.2010 8:56

Všák vy se domluvíte to se nebojím.-)

http://www.youtube.com/watch?v=I_rhKMOpuTg

J. Šrámek 15.11.2010 8:38

Důchody jsou opravdu to hlavní.

Vše ostatní lze nějak nahradit,doplatit a tak podobně,ale penze,ty musí stát vyplácet a tudíž i řešit jejich výši.Zdroje na finance do penzijního fondu jsou totiž omezené.Penzijní reforma neřeší jen výšku důchodů a délku jejich vyplácení,ale rovněž zdroje financí do tohoto fondu.Protože i když zvýšíme daně tzv.bohatým,stejně to bude málo,to je jen efekt politický.Poslanci všech stran se vztekají nad snížením svých prebend,lékaři,soudci chtějí zase vyšší platy,ale co když bude zákon o 50% zdanění všech s platy nad 50 000kč?To zase budou chtít vyřazení ze zdanění?? 

P. Kylchap 15.11.2010 8:04

Kalousku,

aby penzijní reforma přežila střídání vlád budete se muset domluvit i s opozicí. Tedy reforma bez excesů a ideologických axiomů.

M. Prokop 15.11.2010 12:18

Re: Kalousku,

To by tu ovšem musela být opozice schopná domluvy.

Také si vzpomínám, co vše ČSSD slibovala po svém nástupu k moci zrušit a nezrušila.

Ona ekonomická realita platí i pro ně.

Biolog Komárek: Jsme účastníky největšího sociologického experimentu všech dob

Biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří románů Stanislav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Měsíce trvající pandemie nám převrátila životy naruby. Známý biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří...

Brzy dospěju do bodu, kdy si účet na Facebooku zruším, říká Lucie Výborná

Lucie Výborná | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Je to hra. Hra, která by měla být přínosná, užitečná, inspirativní,“ říká o své práci moderátorka Českého rozhlasu...

Proč koronavirus už téměř nezabíjí. Vytratí se, nebo se vrátí ještě silnější?

Zdravotník odebírá vzorky pro testování na covid-19 v indické Kalkatě. (23.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Koronavirus je záhadný. Nečitelný. I když ho zkoumají ti nejchytřejší lidé, pořád o něm víme málo. Chová se jinak. Je...