6. prosince 2010 13:19 Lidovky.cz > Byznys > Státní pokladna

Kalousek postoupil v žebříčku ministrů financí. V unii je dvanáctý nejlepší

Miroslav Kalousek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Miroslav Kalousek | foto: ČTK

LONDÝN Deník Financial Times letos opět sestavoval žebříček nejlepších evropských ministrů financí. Zástupce Česka Miroslav Kalousek si oproti loňsku, kdy zastával funkci jen několik měsíců, polepšil o jednu příčku a obsadil dvanácté místo. Financial Times o tom informoval na svém serveru.

Celkově bylo hodnoceno devatenáct ministrů financí, výběr byl totiž omezen pouze na největší evropské ekonomiky. I přes poměrně dobré umístění může Kalousek závidět svému slovenskému kolegovi Ivanu Miklošovi, který skončil devátý, když si meziročně polepšil dokonce o pět příček.

Kriteria hodnocení ministrů byla podle listu jen tři. Zvažovala se míra tržní důvěry v danou zemi, ekonomický přínos ministra a jeho politická zdatnost.

V čele žebříčku skončil německý ministr Wolfgang Schaüble následovaný Jackem Rostowskim z polského kabinetu a Francouzkou Christine Lagardovou ze Sarkozyho vlády.

Naopak jako nejhorší byl bez překvapení hodnocen irský ministr financí Brian Lenihan, kterého na chvostu hodnocení následuje Maďar Gyorgy Matolcsy a Španělka Elena Salgadová.

nevJan Nevyhoštěný

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.