8. července 2013 8:36 Lidovky.cz > Byznys > Státní pokladna

Jak na státní dluh? Končící Kalousek představí svou strategii

Miroslav Kalousek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Miroslav Kalousek | foto: Jindřich Mynařík, Lidové noviny

PRAHA Odstupující ministr financí Miroslav Kalousek na tiskové konferenci představí výsledky a strategii financování státního dluhu a řešení finančních sankcí ohledně regionálních operačních programů. Vyplývá to z pozvánky na tiskovou konferenci.

Ministerstvo financí v březnu pozastavilo proplácení evropských dotací u regionálních programů ROP Jihozápad, ROP Severovýchod a ROP Moravskoslezsko a dvou dalších programů. Už od loňska kvůli chybám stojí čerpání u ROP Severozápad a ROP Střední Čechy. Kalousek dal opakovaně najevo, že kraje za projekty, které Evropská komise kvůli dotačním pochybením odmítla proplatit, musí zaplatit samy.

ČTĚTE TAKÉ:

Podle Strategie financování a řízení státního dluhu na rok 2013 si chce MF letos půjčit 230,7 miliardy Kč. Úřad v rámci toho chystá v příštím roce vydat opět spořicí státní dluhopisy určené občanům, městům, nadacím a neziskovým organizacím za 20 až 40 miliard korun. Vláda schválila v únoru návrh ministerstva financí vydat letos dluhopisy za téměř 157 miliard korun.

MF v prosincové strategii financování a řízení státního dluhu na letošní rok počítalo s nárůstem dluhu na konci roku na 1,769 bilionu korun, ke konci roku 2014 na 1,859 bilionu a ke konci 2015 na 1,938 bilionu korun.

ČTK, Lidové noviny

Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče
Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče

Je mi 20, jemu bude 30. Tvrdí ze ja mám sex na prvním místě, ale on už ne.. je pravda ze změnil práci. Je ridic. Predtim ale dělal náročnější práci a sex ještě byl několikrát týdne. Teď stěží jendou a to ještě on si nevzpomene ani měsíc…