9. června 2011 7:00, aktualizováno  9:50 Lidovky.cz > Byznys > Státní pokladna

Kalouskův úřad nabízel pozemky za zlomek jejich hodnoty

Ministr financí Miroslav Kalousek ve sněmovně | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ministr financí Miroslav Kalousek ve sněmovně | foto:  František Vlček, Lidové noviny

PRAHA Vynikající investiční příležitost nabízelo ještě dnes dopoledne ministerstvo financí. Více než hektar vzrostlého lesa a pozemky pro zahradu a nejméně dvě vily v pražských Dejvicích nabízelo za 1,7 milionu korun, tedy za zlomek toho, kolik stojí okolní stavební parcely.

Jde o areál bývalého koupaliště Tichá Šárka. Ten je zatím úředně veden jako zelená plocha, v novém územním plánu už to ale je stavební pozemek. Cena pozemků koupaliště, s výjimkou lesa, je 371 korun za čtvereční metr. Sousední pozemek se podle cenové mapy Prahy prodal za 4980 korun za čtvereční metr.

"Vyhlašovací cena je formálním minimem. Očekáváme, že v průběhu soutěže se zvýší na tržní hodnotu," uvedl včera mluvčí ministerstva Ondřej Jakob.

Na pochybný chystaný prodej upozornily dnešní Lidové noviny a server Lidovky.cz. Krátce na to ministerstvo financí otočilo a soutěž zrušilo. "Ministr financí o vyhlášení této veřejné obchodní soutěže, ani o zadávacích podmínkách, nebyl informován. Vzhledem k okolnostem nařídil soutěž okamžitě zrušit a osobně dohlédne na transparentní průběh soutěže nové," uvedl zástupce tiskového mluvčího ministerstva Jakub Haas.

VÍCE O PRODEJÍCH POZEMKŮ

Tichá Šárka