13. srpna 2013 15:41 Lidovky.cz > Byznys > Státní pokladna

Kde končí vaše peníze? Podívejte se na přehledný graf

Tunel Blanka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tunel Blanka | foto: ČTK

PRAHA 658 miliard – tolik letos do konce července utratil český stát. Zajímá vás, kolik spolykají jednotlivé úřady, výplaty sociálních dávek a další erární výdaje? Sdružení eStat.cz – efektivní stát vytvořilo přehlednou vizualizaci státních výdajů s výmluvným názvem „Kde končí Vaše daně“.

Největší objem prostředků v rámci běžných výdajů je každoročně vynakládán na sociální dávky, především důchody. Za sedm měsíců letošního roku bylo na sociálních dávkách vyčerpáno 276 miliard korun, což je o 2,3 miliardy méně než loni.

ČTĚTE TAKÉ:

Grafické znázornění výdajů státu od sdružení eStat.cz přitom počítá s tím, že letos státní kasa proplatí na dávkách celkem 512,3 miliardy korun. Vizualizace ale jde i do hlubších detailů. Kolik stojí státní zástupci? 1,1 miliardy korun. Výdaje na kancelář ombudsmana? 94 milionů. Podívejte se:

Kde končí Vaše daně? KLIKNĚTE PRO ZVĚTŠENÍ

Kde končí Vaše daně? KLIKNĚTE PRO ZVĚTŠENÍ

Nevládní organizace eStat.cz – efektivní stát se věnuje od roku 2004 sledováním veřejné správy a její efektivity. Cílem sdružení je prosazovat myšlenku levného, úsporného a moderního státu, který by s občany komunikoval a nesl za svá rozhodnutí odpovědnost.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!