20. dubna 2009 16:53 Lidovky.cz > Byznys > Státní pokladna

Klaus: Post premiéra jsem nikomu nenabízel

Václav Klaus | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Václav Klaus | foto: Viktor ChladLidové noviny

PRAHA Prezident Václav Klaus se na svých internetových stránkách ohradil proti výrokům ministra vnitra Ivana Langera. Ten tvrdil, že prezident obvolával některé lidi a nabízel jim funkci premiéra. Klaus označil Langerova slova za "obyčejnou lež".

"Nikdy jsem nikomu s podobnou nabídkou nevolal," uvedl Klaus v sekci svých internetových stránek, kde se ohrazuje proti podle něj nesprávným tvrzením v médiích.

"Kdyby byl (Langer) chytrý, nebo kdyby trochu přemýšlel, musel by vědět, že by to bylo zcela proti mým zájmům. Během celé vládní krize jsem proto do nekonečna opakoval, že čekám na dohodu politických stran, zajišťující průchodnost prozatímní vlády Poslaneckou sněmovnou," napsal prezident.

Dodal, že nic jiného nedělal a dohodu vítá. "Jestliže se pan Langer chce od této dohody distancovat, měl by to dělat jiným způsobem," uzavřel Klaus.

"Pan prezident velmi dobře ví, komu všemu volal a ptal se, jestli by se nechtěl stát předsedou vlády," uvedl Langer v časopise Týden . Ti, kteří prezidentovu nabídku odmítli, se s tím později svěřili jiným, vysvětlil ministr, jak o prezidentových telefonátech ví.

Langer uvedl, že Klaus tlačil vládu premiéra Mirka Topolánka (ODS) k rychlému konci a mnohdy prý jeho rétorika připomínala slova šéfa ČSSD Jiřího Paroubka. Podle Langra Klaus zamýšlel jmenovat vlastní úřednickou vládu a nechat ji vládnout bez mandátu.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!