9. května 2009 19:26 Lidovky.cz > Byznys > Státní pokladna

Klaus se se starou vládou rozloučil - dopisem

Václav Klaus na svých stránkách zveřejnil otevřený dopis ODS. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Václav Klaus na svých stránkách zveřejnil otevřený dopis ODS. | foto: ČTK

PRAHA Prezident Václav Klaus rozeslal expremiérovi Mirku Topolánkovi a bývalým ministrům jeho vlády děkovný dopis. Může za to patrně reakce médií na to, že se s odcházející vládou nerozloučil.

 "Ano, byl zaslán děkovný dopis ministrům odstupující vlády," citoval deník Právo zdroj z Pražského hradu. Podle listu, který o tom napsal jako první,  jde zjevně o reakci na "nepříznivý ohlas veřejnosti" poté, co se Klaus s Topolánkovou vládou nerozloučil, ani jí nepoděkoval.

Vztahy mezi Klausem a bývalým premiérem, předsedou ODS Topolánkem byly napjaté již dlouho, ještě se ale zhoršily poté, co Topolánek prezidenta obvinil z toho, že se podílel na vyslovení nedůvěry jeho vládě, a přispěl tak k jejímu pádu. Z ODS, strany, kterou pomáhal zakládat, ale Klaus vystoupil již na jejím prosincovém kongresu, kdy se vzdal funkce čestného předsedy.

Své bývalé straně vytýká podle něj přílišný posun ke středu politického spektra, odcházející vládě zase například její snahu o přijetí lisabonské reformní smlouvy. Názorové spory měl Klaus i s menším koaličním partnerem, Stranou zelených, v otázkách, jako je globální oteplování a boj proti změně klimatu.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!