13. prosince 2011 11:51 Lidovky.cz > Byznys > Státní pokladna

Klaus v Polsku: Rozmontoval jsem korunu, zlikviduji i euro

Václav Klaus při rozhovoru pro LN. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Václav Klaus při rozhovoru pro LN. | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

VRATISLAV Za "velkou lež" označil prezident Václav Klaus negativní důsledky případného ústupu Evropské unie od eura. V pondělí se po přednášce na Vratislavské univerzitě podle serveru gazeta.pl napůl v legraci přihlásil jako dobrovolník na likvidaci jednotné evropské měny.

"Může to mít tragické následky, pokud by se to stalo chaotickým způsobem," řekl Klaus o scénářích po případném konci eura.

"Ale pokud (by Unie od eura) odešla plánovaně a organizovaným způsobem, proběhlo by to klidně," uvedl prezident, který patří ke známým kritikům evropské integrace.

ČTĚTE VÍCE:

Připomněl, že v 90. letech se podílel na klidném dělení tehdejšího Československa a na zavedení samostatné české a slovenské koruny. "Pokud bude třeba likvidovat euro, hlásím se jako dobrovolník, protože mám zkušenosti v rozmontování československé měnové unie," prohlásil Klaus.

Český prezident je ve Vratislavi na dvoudenní návštěvě. Dnes se jel tramvají podívat na nový stadion, na kterém si příští rok v rámci evropského fotbalového šampionátu zahrají i čeští fotbalisté.

Lidovky.cz, ČTK