Sobota 30. května 2020svátek má Ferdinand 6 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Státní pokladna

Klíčový muž antimonopolního úřadu Michal Petr nečekaně rezignoval

Michal Petr pracoval na úřadě již od roku 2003. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Michal Petr pracoval na úřadě již od roku 2003. | foto: ÚOHS

PRAHA Z antimonopolního úřadu náhle odchází jeho dlouholetý místopředseda Michal Petr. Klíčový muž, který měl na starosti boj proti monopolům a kartelům, skončí podle informací LN ve funkci už k prvnímu řijnu. Spekuluje se, že za nečekaným rozhodnutím respektovaného úředníka jsou údajné neshody s předsedou úřadu Petrem Rafajem. Sám Petr na otázku LN neodpověděl.

Antimonopolní úřad tak pod vedením Petra Rafaje kompletně obměnil své dlouholeté vedení. Michal Petr pracoval na úřadě již od roku 2003, předtím odešli i místopředseda Robert Neruda a hlavní ekonom Milan Brouček. Rafaje nedávno těsným hlasováním potvrdila vláda i na druhé funkční období, následně odešla místopředsedkyně pro veřejné zakázky Eva Kubišová.

Úřad pod Rafajovým vedením čelí dlouhodobé kritice za nečinnost a od začátku jeho působení za odchody klíčových a zkušených lidí. Samotný Rafaj se k rezignaci svého podřízeného vyjádřil stručně. „Nemůžu to potvrdit, žádné jeho oficiální stanovisko k tomu, že končí, nemám,“ uvedl na dotaz serveru Lidovky.cz.

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...

Trápí vás bradavice? Zbavit se jich můžete i v pohodlí domova
Trápí vás bradavice? Zbavit se jich můžete i v pohodlí domova

Těšíte se na léto, příjemné sluneční paprsky, chvíle strávené s rodinou v přírodě, u vody nebo na výletech? Během těchto radovánek si ale můžete přinést bradavice. Zatočte s nimi snadno a rychle.