25. září 2015 18:56 Lidovky.cz > Byznys > Státní pokladna

Klíčový muž antimonopolního úřadu Michal Petr nečekaně rezignoval

Michal Petr pracoval na úřadě již od roku 2003. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Michal Petr pracoval na úřadě již od roku 2003. | foto: ÚOHS

PRAHA Z antimonopolního úřadu náhle odchází jeho dlouholetý místopředseda Michal Petr. Klíčový muž, který měl na starosti boj proti monopolům a kartelům, skončí podle informací LN ve funkci už k prvnímu řijnu. Spekuluje se, že za nečekaným rozhodnutím respektovaného úředníka jsou údajné neshody s předsedou úřadu Petrem Rafajem. Sám Petr na otázku LN neodpověděl.

Antimonopolní úřad tak pod vedením Petra Rafaje kompletně obměnil své dlouholeté vedení. Michal Petr pracoval na úřadě již od roku 2003, předtím odešli i místopředseda Robert Neruda a hlavní ekonom Milan Brouček. Rafaje nedávno těsným hlasováním potvrdila vláda i na druhé funkční období, následně odešla místopředsedkyně pro veřejné zakázky Eva Kubišová.

Úřad pod Rafajovým vedením čelí dlouhodobé kritice za nečinnost a od začátku jeho působení za odchody klíčových a zkušených lidí. Samotný Rafaj se k rezignaci svého podřízeného vyjádřil stručně. „Nemůžu to potvrdit, žádné jeho oficiální stanovisko k tomu, že končí, nemám,“ uvedl na dotaz serveru Lidovky.cz.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!