22. ledna 2012 7:00 Lidovky.cz > Byznys > Státní pokladna

Kmotři, podnikatelé i politici na jedné chodbě, to je 'Špindl'

Špindlerův Mlýn. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Špindlerův Mlýn. | foto: archiv

ŠPINDLERŮV MLÝN Tomáš Hrdlička, Martin Langmajer, Roman Janoušek, Luděk Sekyra. Všichni v jednom domě. Vyšší koncentrace vlivných lidí na čtvereční metr než na pražském Václaváku. A adresa? Savoy Apartments čili dům Dalibor, Špindlerův Mlýn.

Prominenti, kteří stojí v pozadí i popředí výstavby v Praze a kteří se v metropoli třeba týden nepotkají, tady k sobě mohou v papučích. Bydlí pomalu na jedné chodbě. Dům přilepený na svah za pětihvězdičkovým hotelem Savoy je s hotelem propojen koridorem. Komfort, jaký spojení s hotelem poskytuje, přesvědčil ke koupi rekreačního bytu v Daliboru i další prominenty, třeba bývalého šéfa Českých drah Josefa Bazalu či současného generálního ředitele Pražské teplárenské Ladislava Moravce.

ČTĚTE TAKÉ:


Pohodlí odpovídají i ceny bytů od sedmi do čtyřiadvaceti milionů korun. Majitelé platili, aniž potřebovali hypotéky. A jsou přitom skromní, ke svému majetku se nehlásí. Byty dnes již bývalých pražských radních za ODS Langmajera a Hrdličky jsou v katastru psané na jejich manželky. Dva byty za sedmnáct milionů korun, které si pořídila rodina Filipa Dvořáka, bývalého starosty Prahy 1, koupil osmdesátiletý Dvořákův otec.

Dům Dalibor postavila a hotel Savoy opravila společnost Sekyra Group Luďka Sekyry za 550 milionů. Sekyra ale podniká hlavně v Praze...

... více o "Nájezdu barbarů" do Špindlerova Mlýna najdete ve víkendových Lidových novinách, které seženete ve stánku, nebo si je můžete prohlédnout ve svých iPhonech a iPadech.

ČTĚTE LN VE SVÉM iPADU či iPHONU:

Najdete na Lidovky.cz