Čtvrtek 12. prosince 2019svátek má Simona 1 °C sněžení Předplatné LN

Diskuse k článku: Konec poplatků zaplnil čekárny. Pojišťovny to vyjde na stovky milionů

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 21
  • Poslední: 2.12.2015 14:24
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
K. Janyška 8.11.2015 12:10

Tržními lvy na tržní vlky, kde ti první jsou soukromé zdravotní pojišťovny s příslušnou omezovací licencí pro práci v systému a při zrušení VZP. Ti druzí pak soukromí lékaři a soukromá zdravotnická zařízení a služby. Oběma pak vládne svými sympatiemi k SZP klient systému, tím, že má možnost okamžitě svůj průměrný podíl na zdravotnictví dát té nebo té SZP, při zrušení nebo velmi krátké výpovědní lhůtě. To by bylo maso. Jenže to tzv.  odborníci a zdravotnická  lobby nikdy nepřipustí... Dzp.

K. Janyška 8.11.2015 12:04

A bude hůř... Dzp.

Montgomerry 8.11.2015 11:29

to je lez. u nasi obvodacky nenastaly zadne zmeny ani pred, ani po, ani ted, ani potom. proste je tam plno vzdy (ceka se minimalne hodinu). jinou situaci jsem tam nikdy nezazil.

H. Balzám 8.11.2015 10:52

Co si to ti pacienti dovolují, chodit k lékaři? Oni si snad myslí, že ten mastičkář nemá nic jiného celý den na práci než léčit lidi! :-)

J. Stránský 8.11.2015 10:15

konec poplatků,to je jen další možnost  jak rozkrádat  tento stát.Staré báby zase zaplní  ordinace  kam si chodí pro kvanta receptů  aby je mohli doma ukládat  dokrabic od bot a v ordinacích  si  pohovořit  s  lékaři  a v ordinacích se předvádět  s  popisem nemocí.

Je naše  ostuda  že naši  zákonodárci  jsou jen takové hejno slepic ze kterých  vzácně  vypadne  něco použitelného  mimo naprosté pitomosti.

F. Doušek 8.11.2015 10:19

Posledně si odhlasovali růst platů o 7%. A to je užitečné. Pro ně.

Montgomerry 8.11.2015 11:32

uff...cetl jsem dyslekticky  "lejno slepic", az jsem se lekl 8-)

F. Doušek 8.11.2015 10:10

ČSSD tu díru v účtech pojišťoven zaplní vyšším výběrem nájmu v Liháči.

F. Kusák 8.11.2015 9:33

Mně se z těchto debat jaksi vytrácí pacient. O něm se neustále tvrdí, že je to nějaký parazit, který jen zatěžuje zdravotní systém a jako štěnice leze do ordinací a lekáren a konzumuje zbytečné a nadměrné množství léků. Tvrdí se nehorázná lež, že totiž zdravotnictví je gratis, jako kdybychom neplatili tučnou zdravotní daň.  Lékaři se nám snaží namluvit, že jich je málo a špatné služby jsou dány jejich nedostatečnými platy. Tedy obecně. Nikdo se neptá těch tzv. plátců pojištění, zda-li jsou ochotni platit všem zdravotníkům vyšší mzdy. Nikdo nepíše o aroganci, s jakou k nám, pacientům občas přistupují. Nikdo nepíše o tom, že lékař běžně nedodržuje ordinační hodiny, atd. atd. A všimněme si, že lékaři už nevyhrožují odchodem do Německa nebo Rakouska. Proč asi....

H. Balzám 8.11.2015 10:53

Konečně rozumný názor vycházející z reality a ne z nějaké politické zaslepenosti.

Montgomerry 8.11.2015 11:34

velmi dobre receno. dekuji.

J. Kovář 8.11.2015 11:50

... už jsem se bál, že jsem sám. Naštěstí to není pravda:

http://by15819cz.bloger.cz/spolecnost-ekonomika-a-politika/zuby-plomby-uhrady-zdravotni-pojistovny-zubari-politici-byrokrati

O. Prokop 2.12.2015 14:24

omyl soudruhu. Vy odevzdáváte tzv. tučnou daň, ale jenom z Vašeho pohledu. Posadíte se v ordinaci na židli, ale svojí přítomností vůbec neručíte, že léčení lékaři Vaše pojišťovna zaplatí. Lékaři- specialisté mají limity- regulace( na jednoho pacienta ročně, celkový počet Kč ročně), když to překročí, tak to nedostanou zaplaceno. Jak jsme regulováni my? I těch 30 Kč nám populisticky ČSSD zrušila. V ČR jde na léčení 1 pacienta ročně cca 850 euro- 250 mld Kč celkem. Např. v Rakousku je to 3000 Euro a za 3,5x méně peněz a s menší spoluúčastí  ( 16%- doplatky za léky oproti 25% v Rakousku) máme stejně kvalitní a dostupnou péči. Jako pacienti si jezdíme v Mercedesu za peníze na Škodovku.

J. Kovář 8.11.2015 9:20

Už by se té agitace ohledně "regulačních" poplatků ve zdravotnictví mělo nechat. Bez ohledu na to, co si kdo myslí (nebo tvrdí), slib jejich zrušení byl hlavním důvodem vítězství ČSSD ve volbách (podobně jako byl slib opětovného snížení důchodového věku důvodem vítězství PiS v nedávných polských volbách). Erudovaní i samozvaní politologové vedou učené řeči, při tom "až tak jednoduché" to ve skutečnosti je (a právě proto se o tabuizuje). Bylo by pro nás pro všechny nejlepší, kdyby se s tím příslušní lobisté konečně smířili a šli se živit nějak poctivě. Mohlo by to totiž dopadnout ještě hůř, než jaké to je.

V. Grycz 8.11.2015 8:31

V tom má prsty NOx z VW. Žádat náhrady jak pobuchaní amerikáni.

P. Čech 8.11.2015 7:53

Všechno je to o něčem jiném. 30 Kč poplatek nikoho nezabije, ale ani nikoho neobohatí. Vyrábět statistiku ve věci je nesmyslné a zavádějící.  Není totiž brána v úvahu ev. zvýšená či snížená nemocnost (chřipkové a jiné epidemie). Vyšší spotřeba léků také není na místě. Není totiž bráno v úvahu "léčení" pacientů systémem pokus-omyl, kd y jsou léky předepisovány zbytečně.  Základním problémem bylo něco jiného. Vybrané peníze nešly do systému (zdravotním pojišťovnám), ale zůstávaly v rukou lékařů a lékárníků. To bylo kritizováno jako skutečně nezasloužený příjem nařízený zákonem. Takhle to vidím.

I. Veselý 8.11.2015 11:46

O poplatcích píšete, cituji: "Vybrané peníze nešly do systému (zdravotním pojišťovnám), ale zůstávaly v rukou lékařů a lékárníků". Ano, ale dnes ty peníze dostávají lékaři (zvýšením platby za registrovaného pacienta) a část z nich i lékárníci (12 místo 30 Kč za recept) právě z toho zdravotního pojištění, které kvůli tomu musí dotovat státní rozpočet. Takže to platíme všichni, i ti co k lékaři roky nevkročí, z daní. Druhá možnost by byla navýšení zdravotního pojištění, ale to by byl řev proti vládě, která by ho zavedla.

P. Čech 8.11.2015 17:04

Ty peníze, o kterých píšete dostávají lékaři a lékárníci ze systému. Že je ten systém dotován ze státního rozpočtu je věc jiná. Politické strany se totiž bojí říci občanům, že výše vybíraného zdravotního pojištění nestačí. Bojí se to říci proto, že to nejsou schopni matematicky doložit. Celý zdravotnický systém je obrovská černá díra, ve které peníze mizí a nikdo, ani ministr není schpen říci kam.

I. Veselý 9.11.2015 9:49

Asi jste nepostřehl, že kvůli zrušení poplatků bylo také rozhodnuto o, myslím, tří miliardovém ročním navýšení ze státního rozpočtu pro zdravotnictví určeném na kompenzace výpadku příjmů z poplatků.

U lékařů nevím jak to přesně je, ale z článku jsem vyvodil, že jim byla navýšena platba za registrovaného pacienta. Tu měli vždy a dnes je asi vyšší. Lékárníkům byla zavedena platba za recept 12,-Kč (viz článek) jako částečná náhrada těch třiceti korun placených pacientem.

P. Kunčický 8.11.2015 7:44

Už konečně je třeba diskusi o poplatcích ukončit a aktéry poslat do řitě.  A co na to Myrka Němcová  a Pvlínka Filipovská?

P. Čech 8.11.2015 7:56

Ono je totiž třeba zrušit zákonem   v  š  e  c  h  n  y    poplatky, nařízené zákonem. Systémy je nutno nastavit tak, aby poplatky nebylo nutno vybírat. Možné to je, jen chtít a nebát se ev. ztráty přízně voličů pro různé politické strany.

Premium

Cítím hořkost. Bývalý šéf mordparty poprvé promluvil o svém odchodu

Nejznámější český kriminalista Josef Mareš sloužil u policie téměř třicet let,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Nejznámější český kriminalista Josef Mareš sloužil u policie téměř třicet let, stál za objasněním řady vražd a...

Premium

Zalepili matce prsa, aby nemohla kojit. Při příbězích z Osvětimi pláče i průvodce

Průvodce Lukáš Lev | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lukáš Lev provází v koncentračních táborech a popisuje nacistická zvěrstva. Jeho babička si však stála za tím, že za...

Premium

Kam dál, Slavie? Manažer Nezmar připouští obavy: Jsme na hraně

Jan Nezmar, manažer fotbalové Slavie | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na Dortmund má jednu bizarní vzpomínku. Po letech se jí zasměje, ale tehdy? V březnu 2002 bylo Janu Nezmarovi ouvej....