21. srpna 2012 12:00 Lidovky.cz > Byznys > Státní pokladna

Koruna po dvou měsících posílila. Je pod 20 Kč za dolar

Česká koruna | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česká koruna | foto: Shutterstock

PRAHA Koruna dnes dál posílila k oběma hlavním světovým měnám. K dolaru se dopoledne dostala pod hranici 20 Kč/USD, a dosahuje tak dvouměsíčních maxim.

Kolem 10:25 se obchodovala o 15 haléřů výše na 19,98 Kč/USD. Vůči euru si polepšila o tři haléře na 24,81 Kč/EUR, vyplývá z údajů serveru Patria Online.

ČTĚTE TAKÉ:

"Vůči americkému dolaru se obchodování po dvou měsících vrátilo pod hranici 20 Kč/USD. Tržní sentiment je i nadále klíčovým faktorem korunových zisků. Makrodata naopak hrají v neprospěch koruny," uvedl analytik společnosti Akcenta Miroslav Novák. Vzhledem k momentálně převažující pozitivní náladě na trzích se jeví posilování koruny v dalších dnech až týdnech jako pravděpodobnější varianta, dodal.

Podle Tomáše Vlka z Patria Finance ze střední Evropy žádné důležité zprávy nejsou, situace ve světě je však pro zdejší měny podporou.

Euru by mohly pomoci vyšší sázky na zmírnění podmínek pro Řecko

Euro vůči dolaru posiluje, kolem 10:25 bylo na 1,2414 USD/EUR. Trhy se podle Vlka zaobírají hlavně situací v eurozóně, jednáními o podmínkách řeckého úvěru nebo vyhlídkami na zásah Evropské centrální banky na podporu ekonomiky. "Euru mohou pomáhat vyšší sázky na zmírnění podmínek pro Řecko, nálada však v tomto ohledu může být značně proměnlivá," poznamenal Vlk.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!