3. února 2009 11:54 Lidovky.cz > Byznys > Státní pokladna

Koruna znovu oslabila vůči euru

Česká koruna oslabila vůči euru nejvíce za posledních 27 měsíců. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česká koruna oslabila vůči euru nejvíce za posledních 27 měsíců. | foto: Lidové noviny

PRAHA Česká měna zaznamenala nejslabší pozici vůči euru od července 2007. Okolo jedenácté hodiny se obchodovala za 28,35 koruny za euro. Odpledne pak ve strmém oslabování pokračovala a po třetí hodině odpoledne prolomila hranici 28,50 korun za euro. Vůči americkému dolaru oslabila koruna na hodnotu 22,16 Kč/USD.

Vyplývá to z informací serveru Patria Online. Již v pondělí se koruna dostala k americkému dolaru na nejslabší úroveň od října 2006, tedy za posledních 27 měsíců.

Podle analytika Patria Finance Tomáše Vlka koruna pouze sleduje vývoj v regionu. Žádné domácí zprávy, které by vývoj ovlivnily, podle něj nejsou.

Pohyb nejen koruny, ale i maďarského forintu a polského zlotého jde dnes proti akciím. To je proti předchozím týdnům spíše výjimka. Zatímco evropské akcie si drží mírný růst, středoevropské měny naopak propadají, uvedl Vlk.

Jako určité riziko pro korunu označil překonání úrovně 300 maďarských forintů za euro.

Lidovky.cz, ČTK