16. prosince 2011 12:14 Lidovky.cz > Byznys > Státní pokladna

Kraje vytvořily vlastní 'NERV', šéfuje mu Švejnar

úterý 7.12. Spěchal jsem zbytečně, tiskovka se protáhla o půldruhé hodiny. Ekonom Švejnar pak v rozhovoru mluvil jako kniha, i pěkně gestikuloval. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy úterý 7.12. Spěchal jsem zbytečně, tiskovka se protáhla o půldruhé hodiny. Ekonom Švejnar pak v rozhovoru mluvil jako kniha, i pěkně gestikuloval. | foto: Jindřich Mynařík, Lidové noviny

PRAHA Rada Asociace krajů dnes ustavila ekonomickou radu, která bude poskytovat odborné rady krajům a vytvářet různé scénáře dopadů krize na kompetence a činnost krajů. Předsedou rady je Jan Švejnar, místopředsedou ekonomický expert ČSSD Jan Mládek.

"Rada nemá být trucpodnikem vůči Národní ekonomické radě vlády, ale jejích činnost se bude prolínat," uvedl na tiskové konferenci předseda Asociace krajů Michal Hašek.

ČTĚTE TAKÉ:

"Není to politický orgán, který by měl být levicovou alternativou NERV. Věřím, že tato rada přijde s návrhy, které bude možné aplikovat i po krajských volbách, hledáme tedy dlouhodobá řešení i po shodě s opozicí," uvedl Hašek. Zároveň dodal, že by rada mohla v budoucnu předkládat společná řešení i právě s NERV.

Kromě Švejnara a Mládka jsou dalšími členy rady například hlavní ekonom Raiffeisenbank Pavel Mertlík, bývalý viceguvernér ČNB Luděk Niedermayer, člen NERV Miroslav Zámečník nebo primátor Ostravy Petr Kajnar.

Lidovky.cz, ČTK