Diskuse k článku: Kvůli krizi chce ČR zrušit až 10 velvyslanectví či konzulátů

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 25
  • Poslední: 9.9.2009 11:57
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
8.9.2009 15:52

z myopie do neviditelnosti

Kdyz se v roce 2020 zeptate 7 miliard lidi co a kde je to Cesko - tak bude konec. Uz budeme jak Belorusko. Jestli se ztahne CR ze Singapuru tak na vstupne zpatky uz nikdy prachy neprijdou. Kde je Vondra kdyz se jedna o mozky a o prachy?

9.9.2009 11:57

Re: z myopie do neviditelnosti

Není mi jasné, po jakých mozcích voláte. Naše zastupitelské úřady jsou převážně jen trafikami pro vyvolené. Názor, že jejich existence je nezbytná pro větší povědomí o existenci ČR, si dovoluji označit za naivní.

8.9.2009 3:26

kandidat na uzavreni zastupitelskeho uradu

KOSOVO.

Diplomaticke uznani Kosova je revoltujici.

Kosovo je Srbsko vice nez cesko-nemecke pohranici/"Sudety" ceske a cesko-nemecke pohranici na nasi strane/"Sudety" ceske definitivne jsou!

30.8.2009 22:30

Klausostán nepotřebuje žádný konzulát či velvyslanectví

Klausostán je pro srandu všem. Českým občanům v zahraničí pomůže jen za peníze a víza udělí i Marťanům. Jen když jsou z toho nějaké LOVE.

30.8.2009 20:18

Šetřit se musí.

Zrušit by se mělo velvyslanectví v Kanadě a v Afghánistánu. S Afghánistánem neobchodujeme, turisty tam nemáme. A navíc održujeme ozbrojenou jednotku na jeho ochranu. Pro Kanadu je pak atraktivní Rakousko a tak by naše ambasáda mohla být pověřena kanadskou agendou.

30.8.2009 19:27

Trafiky

Zastupitelské úřady toť pouze trafiky pro vysloužilé politiky - žádná škoda.

30.8.2009 18:46

první rozumné rozhodnutí rybářské vlády

horší však je to, že z těch estébáků a profláknutých straníků nadělají náměstky ředitele nahoru a dolu. Hnus

30.8.2009 18:39

Hlavně zrušte kompletní zastoupení v Kanadě !

30.8.2009 18:11

Ale no tak

Na krizi bychom mohli svest treba i zaplavy, nebo sucho, nebo treba zatmeni mozku nasich politicke reprezentace od leva do prava ... Ten sedivej byrokrat Kohout je smesnej,je vecne nalitej a nebo jinak mimo misu, dela  jenom to, co mu papalasi Paropupek s Tupohlavkem naridi. My jsem museli v minulosti provest hrozny veci, ze na nas pan Buh posila takove pohromy.

30.8.2009 18:04

Pro socanské počtáře a moudré hlavy...

Přečetl jsem si v mf DNES inzerci ČSSD a pan Jiří Paroubek tam píše mnoho zajímavého. Cituji: Vláda Mirka Topolánka snížila daně a odvody nejbohatším skupinám lidí, a tím vytvořila díru do veřejných rozpočtů ve výši přibližně 80 miliard korun.

O pár řádek níže zase pan Paroubek píše: Příjmy: Daňová progrese a sazba 38% pro příjem nad 100 000 měsíčně = 5 miliard. Zvýšení stropu sociálního pojištění ze 4 na 6 násobek = 5  miliard

Tak nevím: Rovná daň a strop SZ znamená ztrátu 80 mld. a zpětné zavedení daňové progrese a utažení  šroubů pro milionáře přinese jen 2 x 5 mld? Buď pan Jiří Paroubek neumí počítat, nebo lže, jako když Rudé právo tiskne. Případně obojí....

30.8.2009 20:12

Re: Pro socanské počtáře a moudré hlavy...

Není to v Paroubkovi ale ve vás. bohužel ani ČSSD se nechce saňově vrátit o dva roky zpět. Počkáme si až uvidíme jak průšvih rovné daně vyřeší pobaltští Tygři - Litva, Lotyšsko a Estonsko. Zatím to vypadá, že si je koupí Rusko.  

30.8.2009 16:33

Volební program ODS

Co jsme dokázali vytunelovat  a zničit: * Český průmysl. * Dva milony kvalifikovaných pracovních míst.

Co tunelujeme nyní: * České zdravotnictví a dopravu.

Co jsme vybudovali: * Půl milionu úředníků. * Jeden trilión dluhů.

Zvolte nás a půjdeme splečně: * Do prde__

30.8.2009 16:35

Re: Volební program ODS

A ČSSD nikdy nebyla u koryta, že ano ! Nebo spíš za ní se šetřilo a nerozhazovalo !!!

30.8.2009 16:17

ČR je hospodářsky vyřízená

zahraniční politika posledních 20 let katastrofální. Všechny tradiční vazby ztracené takřka po celém světě.

30.8.2009 16:33

Re: ČR je hospodářsky vyřízená

Hlavně se SSSR, nemusíme tam vozit svůj uran a krmit tady část armády, že strejdo !

30.8.2009 17:44

Re: ČR je hospodářsky vyřízená

Takový blábol snad ani nestojí za to komentovat. Dřív jsme měli vazby tak leda na RVHP. Jinde jsme byli pro smích. Dnes už se vazby nedělají přes ambasádu, ale přes šikovné exportéry. A těch máme zaplaťpámbu hodně. O zbídačené ekonomice vůbec nemluv. Jasně, nepatříme ještě k bohatým zemím Západu - určité zpoždění se hned přeskočit nedá, ale dotahujeme. Když si vzpomeneš na hnusná, šedivá, rozbitá města před 25 lety, na výrobky, které na svobodném západním trhu nikdo nechtěl, na to, že i blbý ford sierra se dal koupit jen v Tuzexu - tak od té doby jsme naštěstí ušli kus cesty vzhůru. Bude to ještě bolet a budou slabší roky - jako např. teď v celosvětové krizi - ale je to lepší než pomalé zahnívání socialismu. Ostatně je možné se jet podívat do Severní Koreje, jak se daří komančům, kteří to ještě nevzdali.

30.8.2009 18:03

Re: ČR je hospodářsky vyřízená

Člověče, Vy budete obhajovat kapitalismus i přes náš současný bilionový dluh ve státní kase, který se neustále zvyšuje a obhajovat kapitalismus i v dnešní hospodářské krizi. Asi jste dost těžce za vodou, nobo Vás živí Vaši rodiče..

30.8.2009 18:54

Re: ČR je hospodářsky vyřízená

A Vy zase socialismus i přes 40 let  totálního ekonomického, kulturního a sociálního  zaostávání.Přes vraždení, okradení každého člena národa (mimo vrcholných bolševiků), přes podřízenost a následně i okupaci zaostalou zemí z východu. Proč byla ČSR v roce 1945 několikanásobně bohatší než Řecko a teď to samé Řecko horko těžko doháníme? I s tou krzi jste směšný, krize k ¨normální ekonomice patří, přicházejí a odcházejí, je to standardní ekonomický cyklus a pravda je, že oproti socialismu, jsou hned vidět. A víte proč v socialismu krize není vidět? Protože  krize je podstatou socialismu, je to standard. A ohledně toho dluhu, to Vám neřekli, že jeho značná část byla vytvořena na budování sociálního státu?

30.8.2009 20:15

Re: ČR je hospodářsky vyřízená

Škda, že jste o normálnosti krizí nemluvil dříve. Proč jsme za 20 let to Řecko ekonomicky nepředběhli. Myslíte, že za dalších 20 let to již dokážeme?

31.8.2009 0:32

Re: ČR je hospodářsky vyřízená

bohužel, lidstvo nic lepšího než kapitalismus,který pochopitelně není dokonalý, zatím nevymyslelo. Vypadá to,že jste adept na jednocestou letenku na Kubu nebo sev.Koree. Přeji vám to.

31.8.2009 0:35

Re: ČR je hospodářsky vyřízená

to bylo doporučení pro JV. Protože s jeho názory to nikam nedotáhneme.

31.8.2009 8:21

Re: ČR je hospodářsky vyřízená

No myslím, až jednou bude vůle zhodnotit a porovnat oba směry co tu byly, tak samozřejmě Baťův kapitalismus pro lidi byl ze všeho nejlepší. Ale toto co je teď je zatím to nejhorší, co tu bylo. A pravdu má pisatel, že ekonomické vazby i za komančů jsme měli po celém světě. Jen  v Brně fabriky jako Zbrojovka, Zetor, Šmeralovy závody, 1.Brněnská, textilky Mosilana, Vlněna, Kras (který mimochodem šil rifle pro USA), Lachema Brno aj., aj., všechny tyto podniky a jejich výrobky dodnes jsou uznávány ve světě, bohužel pražská garnitura a jejich nepovedená privatizace bez zákonů všechny tyto podniky a jejich vazby na svět vytunelovala. Baťův kapitalismus už nikdo nevrátí a jedině ten by vznesl do tohoto českého kapitalismu oživení. Proto zákonitě musí přijít něco nového, ale tato politická garnitura co tu vládne nemá snahu si odepřít ze svých koryt. Týká se to všech politických stran co zatím vládly a jsou v parlamentu.

30.8.2009 15:57

krize má i sociální rozměr

Krize má etický a sociální rozměr, připomínají zvláště církevní hodnostáři, mezi kterými se najde řada Marxových příznivců. Canterburský arcibiskup Rowan Williams například zpochybňuje základy dnešního kapitalismu. V rámci systému jde všem pouze o dosažení co největšího materiálního blahobytu. Zdroje ovšem nejsou pro všechny a tak se čím dál větší část populace se dostává do potíží. Williamsovi to připomíná třicátá léta v Německu, kdy značná část lidí dala přednost jistotě národního socialismu před nejistou existencí v krizí zasaženém tržním prostředí.

Předseda rady Evangelické církve v Německu Wolfgang Huber si v deníku Berliner Zeitung stěžoval, že peníze dnes nahrazují Boha. Výslovně kritizoval předsedu představenstva Deutsche Bank Josefa Ackermanna, který před počátkem krize údajně sliboval svým klientům roční výnosy cenných papírů ve výši 25 procent. „Tím vzbuzoval stále větší očekávání, která nemohla být naplněna,“ upozornil biskup na jednu z příčin krize.

Nejdůkladnější práci si dal s oživením Marxe jeho jmenovec, katolický mnichovský arcibiskup Reinhard Marx, který dokonce napsal knihu s povědomým názvem „Kapitál“. K myšlenkám svého slavného předchůdce se hlásí úvahou, že společnost není pouze souborem jednotlivců, kteří soutěží o ekonomický prospěch, ale zároveň má sociální rozměr.

30.8.2009 14:40

Stačí, když omezíme výdaje na vraždění v cizích zemích

Když omezíme nesmyslné tzv.mírové mise, kdy jsou humanitárně vražděni lidé tisíce kilometrů od ČR a nebudeme nakupovat útočné zbrojní prostředky, tak bude peněz dost. Velká dopravní vojenská letadla se tak mohou maximálně hodit odSS, až budou jejich členové zdrhat z ČR.

30.8.2009 18:55

Re: Stačí, když omezíme výdaje na vraždění v cizích zemích

Bolševické žvásty, koho AČR zavraždila? Jeden jediný příklad? A jaké útočné zbraně kupijeme? Jeden jediný příklad?

Najdete na Lidovky.cz