3. října 2013 7:00 Lidovky.cz > Byznys > Státní pokladna

Kvůli výpadku peněz v USA je ochromena i NASA

"V důsledku nouzového stavu vlády nebudeme na tomto účtu zveřejňovat komentáře či reakce," napsal úřad NASA. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy "V důsledku nouzového stavu vlády nebudeme na tomto účtu zveřejňovat komentáře či reakce," napsal úřad NASA. | foto: twitter.com

WASHINGTON Nejen postradatelné americké úřady, muzea, parky či zoologické zahrady musely v úterý kvůli sporu o zákonu o státních výdajích dočasně uzavřít své brány, ale také twitterové účty Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) se odmlčely. "Sbohem Pozemšťané, vyřešte si to sami," vzkázala vesmírná sonda Voyager 2.

Twitterový účet Voyageru 2, sesterské sondy Voyager 1, která prozatím jako první lidmi vyrobené těleso opustilo sluneční soustavu, byl mezitím pozastaven. Tweet si ale předaly tisíce Američanů.

Lidé se asteroidů bát nemusí

"V důsledku nouzového stavu vlády nebudeme na tomto účtu zveřejňovat komentáře či reakce," napsal úřad NASA pro studium a sledování objektů blízkých Zemi na svém twitterovém profilu @AsteroidWatch.

Čtěte více o americkém problému:

Zpravodajská stanice CNN v této souvislosti nicméně připomněla, že lidé se nemusí obávat, že by se o případném asteroidu řítícím se proti Zemi nedozvěděli. Odborníci nadále oblohu sledují.

I tak je ale činnost NASA ochromena. Zhruba 18.000 zaměstnanců, což odpovídá 97 procentům všech pracovníků, počínaje úterkem nastoupilo na nucenou dovolenou. Američtí astronauti Karen Nybergová a Mike Hopkins pobývající na Mezinárodní vesmírné stanici (ISS) ale nadále pracují.

Lidovky.cz, ČTK