29. listopadu 2016 15:59 Lidovky.cz > Byznys > Státní pokladna

Liberecký kraj zrušil miliardový tendr na autobusovou dopravu

Autobusová doprava v Libereckém kraji (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Autobusová doprava v Libereckém kraji (ilustrační foto). | foto: Wikipedia

LIBEREC Liberecký kraj v úterý zrušil miliardový tendr na regionální autobusovou dopravu, který vypsal už v roce 2012. Rozhodlo o tom krajské zastupitelstvo. Kraj už připravuje novou soutěž, která mimo jiné zohlední i mzdy řidičů. zastupitelstva hejtman Martin Půta (STAN).

Obyvatelé se nemusí bát, doprava ohrožena není, zajištěna je na základě krátkodobých smluv do roku 2018, řekl na jednání

Zakázku na autobusovou dopravu v Libereckém kraji v termínu od prosince 2014 do prosince 2024 vypsalo sociálnědemokratické vedení Libereckého kraje. Tendr za více než čtyři miliardy korun byl od začátku terčem kritiky a opakovaně ho prověřoval Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).

Konečné rozhodnutí vydal až letos v září a vrátil hodnocení nabídek na začátek. Nabídky dopravců už ale neodpovídají současnému trhu, i proto výběrová komise doporučila tendr zrušit a vypsat znovu.

ČTK

Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky
Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky

Nemocnice v Pardubicích čelí dalšímu obvinění. Při porodu novorozence tamní personál včas neodhalil problém, který bylo možné vyřešit medikací. Dítě bude mít doživotní následky.