Sobota 28. listopadu 2020svátek má René -1 °C oblačno Předplatné LN

Diskuse k článku

Lidé mají právo na levný internet, tvrdí šéf telekomunikačního úřadu

Konkurence je podle předsedy Českého telekomunikačního úřadu Jaromíra Nováka klíčem k nižším cenám internetového připojení a lepšímu pokrytí. Pokud ji operátoři nepustí sami, nařídí jim to regulací.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
T. Czernin 27.1.2015 17:44

Konkurence..??

Tfuj, to je v současnosti sprosté slovo! Ten nezodpovědný člověk chce snad něco jako volný trh!! V době tak krásných a osvědčených regulací! HRŮZA...

Z. Švrček 28.1.2015 10:25

Re: Konkurence..??

To máte recht, člověče, obávám se však, že pan předseda se ještě nezbavil víry v to, že regulace nejaký ten trh vylepší. Celá Evropa si dnes regulecemi velmi účinně likviduje konkurenceschopnost průřezově všemi trhy.  Tím, že pomáhá těm, kteří si sami bez regulací a nařízení nedovedou život představit a právě skrz regulace s konkurencí bojují, účinně vraždí přirozenou evoluci trhu a tržní mechanismy. Je lehké a laciné nejdříve trh omezit, zaregulovat a pak volat po dalších regulacích s odůvodněním, že je trh málo funkční a soutěžní. EU v tom již dosáhla jisté dokonalosti. Konec konců - většina vedoucích činitelů EU (tedy výkonné moci EU - Komise) má ve svém životopise patrný zásadní příklon k socialistickým myšlenkám.

V. Klíma 29.1.2015 8:09

Re: Konkurence..??

A také účast v levicových (až ultralevicových) nepokojích v 60. letech, tj. jakousi vágní představu, že správnými zásahy shora se ten svět opravdu dá spasit.

P. Skřivan 27.1.2015 16:54

Hlavně by se měl postarat o to,

aby byl ukončen nefér a protiprávní prodej ADSL stylem "rychlost až", kdy je normální, že dva lidé platí zcela stejnou cenu, ale mají díky různé kvalitě zařízení poskytovatele, zcela odlišnou rychlost. Je to jakoby se prodávaly bochníky chleba, které by klidně někdy měli i čtvrtinovou hmotnost a cena by byla stále stejná.

K. Janyška 27.1.2015 14:08

Proč by měli mít lidé právo na levný internet,

vy vole socanský. A také na levný chleba a na práci ? Dzp.

P. Skřivan 27.1.2015 16:25

Re: Proč by měli mít lidé právo na levný internet,

Protože "vy vole" to třeba rozhoduje o konkurenceschopnosti republiky. ... ale dutou lebku to samozřejmě nenapadne ... .

Z. Švrček 28.1.2015 10:29

Re: Proč by měli mít lidé právo na levný internet,

Jen tak k řeči Karle: pana předsedu Nováka a jeho souputníka v Radě ČTÚ svazáka Malého, jmenoval ... kdo jiný než ministr průmyslu a obchodu, vejlupek MUDr.Kuba.

O. Firtl 27.1.2015 13:44

Šéf

telekomunikačního úřadu je ještě mladý a nezkušený člověk který neví, že lidé mají právo jen platit daně, aby mohli státní zaměstnanci jako on sedět v přetopených kancelářích a čučet do počítačů. Jo a málem bych zapomněl, lidé ještě mají právo zemřít. (A to pokud možno před dosažením důchodového věku).

J. Václav 27.1.2015 13:23

Internet obrovsky rozšiřuje vdělanost.

Jako máme nárok podle ústavy na bezplatné vzdělání, měli bychom získat i velmi levný přístup k internetu, samozřejmě jej platit jen jako službu rozšiřování, obdobně jako platíme rozhlas či televizi. Nebyl by semozřejmě žádný technický problém zpoplatnit třeba přístup na pornogarfické servery nebo eshopy a pod. Znamenalo by to ovšem ůčast státu na provozování internetu a to bude asi největší překážkou.

F. Doušek 27.1.2015 13:39

Re: Internet obrovsky rozšiřuje vdělanost.

Podle zákona máme právo i na bezplatný přístup k závazným technickým normám. Zkuste si zjistit, jaká je praxe v době internetu.

J. Václav 27.1.2015 15:09

To vím, ČSN jsou nejdražšími tiskovinami

po poštovních známkách a vysokoškolských diplomech v Plzni.

F. Doušek 27.1.2015 16:44

Re: To vím, ČSN jsou nejdražšími tiskovinami

Ano, jeden výtisk normy stojí i 1800.-Kč, a to má 35 listů.

P. Cis 27.1.2015 18:20

abracadabra

Tak jako máte nárok podle ústavy na bezplatné vzdělávání,

nechť zdarma v okamžiku i internetu užíváte!

Staniž se...


Den se zaměstnanci pohřební služby: poslední rozloučení má dnes jiná pravidla

Tělo je nejprve pečlivě vydezinfikováno a následně uloženo do rakve. V ­té... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium MF DNES rozptyluje mýty o pohřebnictví v době koronaviru. Pohřeb do země možný je, i když se úplně nedoporučuje. O čem...

Jak vydržet v ledové vodě? Finta je jednoduchá, popisují otužilci

S otužováním začali letos Špačkovi. Oblíbili si Konventský rybník, kde si mohou... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Klepat se zimou tak, že si nedokážete zavázat ani tkaničky u bot, a přitom se tomu smát? I to dokáže koupání v ledové...

Miliardář Dědek o Pardubicích, krizi, (ne)fungování extraligy i Jágrovi

Petr Dědek, majitel HC Dynamo Pardubice. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jeho jmění se odhaduje na čtyři miliardy korun, podle magazínu Forbes je 54. nejbohatší Čech. Na přelomu roku se Petr...