6. dubna 2009 21:09 Lidovky.cz > Byznys > Státní pokladna

LN: Kdo měl usednout ve vládě?

Jan Kohout | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jan Kohout | foto: Jan Zátorský, Lidové noviny

PRAHA Pro mnohé ministerské náměstky bylo pondělí optimistickým dnem. Tedy alespoň do doby, než lidovci a zelení pohřbili pomalu se rodící vládu.

Podle zjištění LN totiž politici ODS a ČSSD během pondělí finišovali s kandidáty na jednotlivá ministerstva. A na místa ministrů se měli dostat právě mnozí náměstci.

Například ministrem financí se měl stát Tomáš Uvíra, současný vrchní ředitel Ministerstva financí. Ministrem zahraniční měl být Jan Kohout. Toho si na tento post prosadila nejsilnější opoziční strana.

Vedení vnitra se měl podle původních dohod dostat Martin Pecina, současný šéf antimonopolního úřadu. I na jeho místě trvala ČSSD.

Zemědělství měl být svěřeno Mileně Vicanové, která v současné době slouží v Bruselu jako velvyslankyně ČR při EU. Ta už jednu zkušenost v kabinetu měla. Byla součástí první neúspěšné vlády Mirka Topolánka.

I post ministra školství byl obsazený. Tomáš Zima, děkan 1. lékařské fakulty UK, měl obsadit právě toto místo. Na ministerstvu zdravotnictví se měl vyhoupnout Pavel Hroboň, současný náměstek ministryně zdravotnictví.

Další podrobnosti
o vládní krizi
si přečtěte v úterním vydání deníku

Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče
Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče

Je mi 20, jemu bude 30. Tvrdí ze ja mám sex na prvním místě, ale on už ne.. je pravda ze změnil práci. Je ridic. Predtim ale dělal náročnější práci a sex ještě byl několikrát týdne. Teď stěží jendou a to ještě on si nevzpomene ani měsíc…