3. května 2009 18:59 Lidovky.cz > Byznys > Státní pokladna

LN: ODS chce do vlády znovu Kovářovou

Daniela Kovářová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Daniela Kovářová. | foto: Reprofoto

PRAHA Politické strany se nehodlají vzdát svých favoritů na posty ministrů ve vládě Jana Fischera. Ten čtyři jména ve čtvrtek odmítl a prosazoval vlastní kandidáty. Zelení ale dále trvají na nominaci Ladislava Mika (ministerstvo životního prostředí) a ODS se podle informací LN vrátila k Daniele Kovářové (ministerstvo spravedlnosti).

Místo Kovářové se pokusil designovaný premiér Fischer na post ministra spravedlnosti prosadit Petra Mlsnu. "Prioritou je pro mne odbornost kandidátů a opakovaně jsem avizoval, že mám u některých jmen pochybnosti," prohlásil Fischer v pátek. Odůvodňoval to tím, že v době krize chce vytvořit funkční tým.  "Nominoval jsem kandidáty, kteří podle mého úsudku splňují odborné předpoklady a jsou rovněž zárukou dobré práce vlády jako celku."

Jenže po zelených, kteří dále trvají na Mikovi, nehodlá ustoupit ani ODS. Podle informací LN bude na post ministryně spravedlnosti dále prosazovat Kovářovou.

Čtyřiačtyřicetiletá advokátka je ředitelkou Justiční akademie v Kroměříži a média upoutala neotřelým profilem na internetu, kde mezi své zájmy zahrnula "sex a jídlo, eventuálně sex před jídlem, jídlo po sexu,“ za což ji bulvár přilepil přezdívku "sexuální dračice".

Další podrobnosti
o vznikající Fischerově vládě
si přečtěte v pondělním vydání deníku

Lidovky.cz