Pondělí 26. října 2020svátek má Erik 12 °C zataženo Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Státní pokladna

Lukrativní adresu Na Můstku získal Jan Kočka. Platit bude 7 milionů ročně

Turnaj v pólu ve Vysokých Tatrách - podnikatel Jan Kočka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Turnaj v pólu ve Vysokých Tatrách - podnikatel Jan Kočka | foto: Lidové noviny

PRAHA Praha pronajme lukrativní dům na pěší zóně u Václavského náměstí v Praze sdružení firem, v němž má hlavní slovo vlivný podnikatel Jan Kočka. Dvacetiletou nájemní smlouvu s desetiletou až dvacetiletou opcí schválila v úterý rada města.

Potvrdila se tak informace, se kterou přišel v prosinci loňského roku jako první server Lidovky.cz. Lídrem vítězného sdružení Ferdinanda je Kočkova firma Prostor, která počítá s tím, že do oprav domu vloží až 60 milionů korun.

Jde o čtyřpodlažní budovu s adresou Na Můstku 384/3. Sdružení bude pražskému magistrátu ročně platit téměř sedm milionů korun. Vedení města původnímu nájemci v roce 2012 vypovědělo smlouvu. Neplatil nájemné, které magistrát tehdy stanovil na třináct milionů korun.

Opozice pronájem známému podnikateli Kočkovi kritizuje.

Lukrativní místo, dobré místo... O dům na adrese Na Můstku 3 má zájem...

Lukrativní místo, dobré místo... O dům na adrese Na Můstku 3 má zájem podnikatel Jan Kočka

„Je velice nezvyklé, že se nájem na dvacet let řeší v operativní části rady, tedy šlo o materiál o kterém se vůbec nejedná,“ reagoval předseda klubu zastupitelů Václav Novotný (TOP 09). Upozornil tak na to, že nájemní smlouvu rada schválila bez diskuse spolu s balíkem dalších běžných tisků.

První dvě podlaží domu jsou zkolaudovány z části jako divadelní sál a z části jako restaurace. V minulosti v něm bylo muzeum voskových figurín. Ve třetím a čtvrtém podlaží by mělo být ubytovací zařízení.

Vítězná firma chce v přízemí a suterénu provozovat restauraci s nabídkou dietních a bezlepkových jídel a prodejnu oděvů, českých výrobků a dietních potravin. V dalších patrech budou salonky pro soukromé akce, přednáškový sál a kanceláře, vyplývá z podkladů pro radu.

Záměry sdružení potvrdila pro Lidovky.cz už dříve Kateřina Fáberová, která ve většině dokumentů vystupuje jako jeho zástupkyně. Je zároveň místopředsedkyní představenstva firmy Prostor.

„Mozek společnosti Prostor jsou všechno poměrně vzdělání lidé, vůbec se nebojíme začít dělat gastronomii. Protože jsme tady všichni Češi, obrovští patrioti, a máme hroznou radost toho, že jsme schopní něco takového otevřít a věnovat se tomu,“ uvedla Kateřina Fáberová.

Podle ní si Prostor na tento projekt troufá i vzhledem k finanční stabilitě společnosti a schopnosti sáhnout si na úvěry, které budou na rozjezd potřeba. Náklady padnou mimo jiné na úpravy domu a můžou se podle ní pohybovat kolem 50 až 60 milionů korun. Fáberová věří, že Prostor najde i dost lidí, kteří projekt zvládnou odborně.

Rodina Kočkových, kteří prosluli mimo jiné pořádáním Matějských poutí na holešovickém Výstavišti, má podle médií dlouholeté vazby na pražskou ČSSD.

,

Feťáci lásky stále hledají, ale nikdy nenajdou, říká párový terapeut Vojtko

Psycholog Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Lásku si často pleteme se zamilovaností, ale vztah je práce, která nikdy nekončí. „Tolerance není ten správný klíč ke...

Můžete skoro všechno, nemusíte nic. Jak probíhají swingers party v Česku

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Swingers kluby, tedy místa neřesti, kde si páry mezi sebou střídají partnery a užívají si i těch nejdivočejších...

Střeva můžou i za naše štěstí či obezitu, říká molekulární biolog Ryšávka

Molekulární biolog Petr Ryšávka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Za civilizační choroby (např. alergie), ale i za vážné nemoci může mimo jiné vybíjení bakterií ve střevní mikroflóře....

Hledáte zdravou svačinku? Sáhněte po kapsičce od Sunaru, která je komplet BIO včetně obalu
Hledáte zdravou svačinku? Sáhněte po kapsičce od Sunaru, která je komplet BIO včetně obalu

Když se řekne Sunar, co se vám jako první vybaví? Chutné sušené mléko? Není se čemu divit. Sunar a jeho kojenecká výživa tu je pro naše miminka už...