6. září 2012 7:40 Lidovky.cz > Byznys > Státní pokladna

Ministerstvo chystá obří tendr na systém řízení dopravy pro dráhy

České dráhy (Ilustrační foto.) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy České dráhy (Ilustrační foto.) | foto: Vojtěch ŠeredaLidovky.cz

PRAHA Stát připravuje tendr na zajištění provozu železničních komunikačních zařízení, jehož vítěz získá kontrakt na čtyři roky za zhruba dvě miliardy korun. Vypsání soutěže se předpokládá na podzim.

„Ano, připravuje se veřejná zakázka s názvem Zajištění provozu a servisu železničního telekomunikačního majetku,“ potvrdil deníku E15 mluvčí ministerstva dopravy Martin Novák.

Vítězná firma bude muset železnici zajistit bezchybný provoz například datových, rádiových a telefonních sítí, ale také třeba požární signalizace, hodin nebo informačních tabulí.

ČTĚTE TAKÉ:

Zřejmě největším favoritem chystaného tendru bude ČD-Telematika, která drážní komunikační systémy dosud spravuje a které smlouva vyprší s koncem roku. Většinovým vlastníkem ČD-Telematika jsou České dráhy. Účast v soutěži podle E15 zvažuje například Telefónica a firma GTS.

Ministr dopravy Pavel Dobeš musí ovšem získat pro svůj záměr souhlas vlády, který je pro takto velké zakázky potřeba, upozornil deník.

Lidovky.cz, ČTK

VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty
VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty

Pudink v hrníčku je klasika, zkuste z něj ale vykouzlit ještě větší dobroty. Co třeba tříbarevnou bábovku, koláčky v zapékací misce anebo dort, kterým okouzlíte na každé dětské oslavě.