1. září 2017 11:00, aktualizováno  11:37 Lidovky.cz > Byznys > Státní pokladna

Ministerstvo financí zvýšilo v rozpočtu výdaje a příjmy o 10,2 miliardy

Ilustrační foto: Ministerstvo zvýšilo v rozpočtu příjmy a výdaje | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto: Ministerstvo zvýšilo v rozpočtu příjmy a výdaje | foto: MAFRA - Tomáš Krist

Ministerstvo financí ve srovnání s červnovým návrhem zvýšilo v aktuálním návrhu státního rozpočtu na příští rok celkové výdaje a příjmy, a to o 10,2 miliardy korun. Důvodem zvýšení je především lepší odhad daňových příjmů.

Proti červnovému návrhu by měly být o deset miliard korun vyšší. Vyplývá to z návrhu rozpočtu, který je k dispozici na internetových stránkách vlády. Plánovaný schodek zůstal na 50 miliardách korun.

Vláda začne o rozpočtu jednat zřejmě v týdnu od 11. září, do konce měsíce jej musí schválit a předat do Poslanecké sněmovny. V pondělí 4. září bude o návrhu jednat koaliční rada.

Ministerstvo financí přitom v novém návrhu zvýšilo ve srovnání s původním návrhem z jara většině ministerstev a úřadů výdaje ve státním rozpočtu na příští rok. Méně peněz je ale uvedeno například u ministerstva práce a sociálních věcí nebo u ministerstva školství.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz