10. listopadu 2010 16:00 Lidovky.cz > Byznys > Státní pokladna

Ministr Kocourek odvolal šéfy energetické inspekce a SÚRAO

Ministr Martin Kocourek. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ministr Martin Kocourek. | foto: Ondřej Němec, Lidové noviny

PRAHA Ministr průmyslu a obchodu (MPO) Martin Kocourek dnes odvolal ředitele Státní energetické inspekce (SEI) Petra Holoubka a ředitele Správy úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO) Vítězslava Dudu. ČTK o tom informoval mluvčí MPO Pavel Vlček.

Holoubka v čele SEI nahradí dosavadní ředitel technické sekce Státní energetické inspekce Pavel Maďar. Řízením SÚRAO byl pověřen dosavadní vedoucí oddělení provozu úložišť Jiří Faltejsek.

"Ke změně ve Státní energetické inspekce jsem se rozhodl v souvislosti s transformací funkce SEI, kterou předpokládá novela Energetického zákona. Od tohoto kroku očekávám aktivnější roli inspekce v české energetice. Také SÚRAO má před sebou náročné úkoly jako je zintenzivnění hledání lokality pro hlubinné úložiště vyhořelého paliva," uvedl ke změnám Kocourek.

Zřizovatelem SÚRAO je na základě atomového zákona ministerstvo průmyslu a obchodu. Jeho posláním je zajišťovat bezpečné ukládání radioaktivních odpadů dosud vyprodukovaných i budoucích, a to v souladu s požadavky na jadernou bezpečnost a ochranu člověka i životního prostředí. Státní energetická inspekce (SEI) kontroluje dodržování zákonů na energetickém trhu.

ČTK, Lidovky.cz

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.