7. prosince 2010 11:30 Lidovky.cz > Byznys > Státní pokladna

Náhoda? Firma ministra Jankovského dostala zakázky za miliony

Kamil Jankovský. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kamil Jankovský. | foto: ČTK

PRAHA Bývalá firma ministra pro místní rozvoj Kamila Jankovského (VV), společnost Phar Service, získala během dvou měsíců po jeho vstupu do vlády dvě významné veřejné zakázky. Jejich hodnota dohromady činí téměř 30 milionů korun.

Firma se v elitní pražské nemocnici IKEM podílela na stavbě hybridního operačního sálu za asi 20 milionů a krátce poté v Královské nemocnici Vinohrady získala za osm miliónů zakázku na stavební úpravy.

Informace uvedl server Aktuálně.cz.

Firma obě zakázky dostala ve zúžené soutěži, kdy zakázka není otevřena všem, ale účastní se jí pouze pět předem oslovených firem. První zakázku s IKEM podepsala Phar Service den poté, co se její většinový vlastník Jankovský stal ministrem nové Nečasovy vlády.

Operace srdeční chlopně v pražském IKEM.

Smlouva byla podepsaná den po dohodě koalice

"Byla to jen shoda okolností. Když jsem o zakázku žádal, netušil jsem, že budu ministrem," řekl Jankovský, který se podle vlastních slov dostal do střetu zájmů náhodou.

Přitom se 30. června se nová koalice dohodla, že Kamil Jankovský jako zástupce VV v nové vládě ministrem pro místní rozvoj. A den poté, prvního července, podepisuje Jankovský za Phar Service smlouvu na hybridní sál.

8 milionů je pro ministrovu firmu zanedbatelná částka

Soutěž na stavební úpravy ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady se uskutečnila v srpnu a opět užším řízením, když nemocnice zase vyzvala k účasti pět firem. Vyhrála Phar Service s nabídkou za osm milionů včetně DPH. "Nabídka byla cenově nejvýhodnější," uvedla mluvčí nemocnice Jana Jelínková.

ČTĚTE VÍCE:

Jankovský tvrdí, že o zakázce vůbec neví, protože z pohledu firmy jde o zanedbatelnou částku.

Společnost Phar service se zaměřuje na dodavatelsko-inženýrskou činnost ve farmaceutickém, chemickém a potravinářském průmyslu a ve zdravotnictví.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!