Diskuse k článku: Nečas: Kampaň ČSSD je zlovolná, nové důchody jsou nutné

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 30
  • Poslední: 14.5.2013 20:22
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
J. Horák 19.4.2013 0:52

Nové důchody nejsou třeba j i jiné řešení.

Opravdu pokuď zavřou všechny členy ODS a TOP, UNIE, KDU, ČSSD tak je obrovská šance že by důchody mohli být stejné jako v Německu 70% z průměrného čistého platu co si pojištěnec za živoz vydělal.

A. Novák 17.4.2013 15:10

současný systém je v deficitu.

odčerpáním 3% z 28, která zaměstnanec odvádí dnes, se systém dostane ještě do většího deficitu. Nebo se mýlím?

J. Holič 17.4.2013 10:08

Řečí čísel

Aby byla představa, jak velký jsou současné důchody problém: Pokud bychom zachovali průběžný systém, tedy že by současní pracující nadále platili současné důchodce, v podstatě bychom zaměstnance či zaměstnavatele zcela zlikvidovali. V roce 2010 byl deficit důchodového systému cca 10 mld. Kdyby se tento rozdíl mezi výběrem pojistného a výplatou důchodů měl kompenzovat zvýšením pojistného, bude to nárůst plateb na sociálním o cca 2000 Kč ročně na 1 plátce. V roce 2011 byl schodek 29 mld., to dělá platbu 6 000 na jednoho zaměstnance navíc, loni to bylo už 50 mld., tedy cca 11 000 Kč +. Ten trend je jednoznačný. Nechceme-li zlikvidovat pracovní trh (už dnes jsou odvody dost veliké), musí počet platících alespoň přibližně odpovídat počtu pobírajících. Tedy že si každý bude spořit na vlastní důchod. Máte-li někdo lepší řešení sem s ním.

M. Písecký 17.4.2013 15:55

A ještě je tu nález ÚS

do nedávna platný brutálně komunistický výpočet důchodů, kdy měl každý plus mínus stejný důchod bez ohledu na výši příspěvků do systému (průměrný plat = průměrný důchod, 2násobek prům. platu = cca 1,3násobek prům. důchodu) se musel změnit, diskriminovaní čistí plátci musí dostávat víc.

Tím se budou schodky zvyšovat, přičemž nic jiného než individuální spoření pro majetnější nedává smysl. Tedy Sobotka se může tvářit, že průběžný systém funguje, jen do něj musíme pumpovat stovky miliard z jiných zdrojů :) Podobně jako gambler, který si právě půjčil na barák na 200% úrok, bude tvrdit, že jeho systémy fungují, vždyť on přece prachy má... Levicoví blbečkové, jak je vidět z diskuse, mu to budou žrát.

M. Bednařík 14.5.2013 19:46

Re: A ještě je tu nález ÚS

Výron pravicového blbečka...

J. Klimecký 17.4.2013 9:48

Situace se opakuje

Byla doba, kdy lidé nemohli pochopit, jak může minimum lidí ( podle toho jak v které zemi), např. pouhá 3% lidí pracovat v zemědělství a uživit nejen sebe, ale i zbývajicích 97% spoluobčanů. Ale díky mechanizaci, hnojivům a postřikům to je možné. Úplně stejná situace je s počtem důchodců, nebo počtem nezaměstnaných. Už teď máme možnosti, jak pomocí robotizace a mechanizace nahradit práci lidí. Celkově by se zvýšily počty těch, co nepracují. Přesto by  se nic dramatického nestalo. Otázkou je, zda chceme u výkupu vratných lahví mít stroj, nebo člověka. Vláda straší z přibývajícího počtu důchodců stejně jako strašili z přibývajícího počtu lidí, co nepracují v zemědělstí a prý je ten zbytek neuživí. Je to blbost. Uživí. Už dnes nás z velké části živí roboti a stroje. Spíše jde o to, že pro zdravého člověka je prospěšné, aby pracovat. Z důvodů společenských, z důvodů rozvoje toho člověka. Práce osvobozuje, práce šlechtí, práce formuje, práce kultivuje.

J. Klimecký 17.4.2013 9:54

Re: Situace se opakuje

Určitě postupem doby bude průmysl i zemědělství potřebovat stále méně lidí a práci zastanou stroje a roboti. Přesto ke kompletní mechanizaci nedojde nikdy, některé úlohy, např. rozhodování, výstupní kontrola, zhodnocení a návrh opatrření zůstane v rukách člověka. A ve službách je člověk zcela nenahraditelný. Neznám nikoho, kdo by chtěl být v rukách kadeřníka - stroje:-) Asi zůstaneme u toho živého člověka.

J. Klimecký 17.4.2013 10:09

Re: Situace se opakuje

A ještě důležitá poznámka: Důchodci nejsou žádnými nečinnými parazity. Naopak. Stimulují domácí poptávku. Tvoří podstatnou část domácí koupěschopné poptávky. Utrácejí za spotřební zboží za služby a tím stimujlují ekonomiku. Pokud si někdo myslí, že by vystřílel důchodce a hospodářství by se ulevilo - je na omylu. Naopak spousta lidí by ztratila práci. Nejen lidé pracující v sociálních službách a domovech důchodců, ale prakticky ve všech oblastech. Klesla by poptávka úplně po všem, čeho důchodci využívají. Prodávalo by se méně potravin, léků, ale i aut, zájezdů apod. V něčem by poptávka neklesla, důchodci méně nakupují kondomy, méně navštěvují diskotéky, méně lyžují. Byly by prodejny a místa, kde by změnu nezaznamenali, protože zákazníci se rekrutují z mladších vrstev. Ale celkově by okamžitý výpadek počtu 2,3 mil lidí (tolik je v ČR důchodců) znamenal krach ekonomiky jako celku. Důchodci jsou užiteční a vláda Nečase a Kalouska  vůči nim vytváří zbytečně nenávist.

J. Holič 17.4.2013 9:54

Re: Situace se opakuje

Takže chcete zvyšovat odvody zaměstnanců na sociálním pojištění tak, aby to pokrylo všechny vyplácené důchody? Při ztrátě důchodového systému cca 45 mld by to bylo zhruba 10 000 na jednoho zaměstnaného navíc. Fakt super...

J. Klimecký 17.4.2013 12:47

Re: Situace se opakuje

Kdepak, nechci zvyšovat ani odvody, ani žádné jiné daně. Vybrat důkladně stávající daně a přerozdělit je lépe a zabavit nakradený majetek a nemusíte zaměstnancům zvyšovat žádné odvody. To vám Nečas s Kalouskem  lže, že to nejde jinak.

M. Bednařík 14.5.2013 20:14

Re: Situace se opakuje

Je vidět, že jsi holič.Bankovní analýzy došly k závěru, že v tomto státě, ovládaném modrou zločineckou mafií, se ročně rozkrade cca 11O miliard Kč. K tomu je nutno připočítat, že zhruba 2400 firem má sídlo v daňových rájích, čili neodvádí státu žádné daně.Dále to jsou nestydatě a nemorálně vysoké příjmy různých tajy managerů, kteří  pobírají stanilińové odměny (viz Hušák, Roman a pod.) plus členové správ. rad, kteří dané problematice firem vůbec nerozumí, ale rovněž dostávají miliónové odměny. ( Livie byla v době ministrování a premiérovaní svého muže členkou 36 správních rad současně) Modrobolševici také prodali stovky firem a natáhli sem  obchodní řetězce, které z mnohamiliard. obratů neodvádí žádnou, nebo mizivou daň a zisky realizují v mateřských zemích. Rozprodalo se přírodní bohatství (kaolin, minerální vody, nerostné suroviny, místo toho, aby se využívaly a byl znich trvalý příjem. Viz vodovody a kanalizace-v roce 1990 stál m3 vody do domácnosti 0, 45-90haléřů, dnes 90-110 Kč.

M. Bednařík 14.5.2013 20:22

Re: Situace se opakuje

Modrá mafie prodává nemovitosti,( viz Lobkovický palác) za směšnou cenu, místo aby se dlouhodobě pronajímal a přinášel trvalé příjmy (cena byla stanovena ve výši 4 (slovy čtyř) ročních pronájmů. Stejně je to s lesy, půdou a atd. Když se to všechno sečte a mafiáni by museli vrátit neprokazatelně nabytý majetek a jeho zdanění, mohli bychom trvale patřit mezi nejbohatší státy v Evropě.  Stačilo by přestat krást. Jenže to modrobolševici kvičí a brání se zuby nehty. Jen ne přiznání majetku.

F. Skupík 16.4.2013 21:28

Důchodová reforma: tunelování v Česku pokračuje .

http://www.youtube.com/watch?v=Au3IV05I9MA

Podívejte se na video!!! Hlaně modrobolševici.!!!

F. Skupík 16.4.2013 21:14

Neříkal náhodou něco ten sedmilhář

..Nečas,že jak důchodová reforma skončí fiaskem,tak vláda podá demisi???

F. Skupík 16.4.2013 20:56

Reklamu za STÁTNÍ peníze

..pro SOUKROMÉ PENZIJNÍ FONDY!!!No pěkmě děláš Nečasi.

To se to potom podniká!!!

A sebere domovům důchodců 600 kč.Však oni ti důchodci stejně peníze nepotřebují!!Oni se nají DUCHOVNA!!!  SKVĚLÉ!!!

F. Skupík 16.4.2013 21:01

Re: Reklamu za STÁTNÍ peníze

Nemocní si musí hradit pobyt v nemocnici.A soukromým fondům NAPCE NEČAS MILIÓNY!!!!

Ten Nečas je ale...LIDUMIL!!!

J. Holič 17.4.2013 9:49

Re: Reklamu za STÁTNÍ peníze

Všichni musíme hradit pobyty v nemocnici, ať už to zaplatí stát, nebo my rovnou z naší kapsy. Cestou přes stát to bude vždy dražší. Ty peníze ty fondy nedostanou darem - copak když dáváte peníze do banky, podepisujete darovací smlouvu? Co je lepší - poskytnout peníze soukromému fondu, s tím, že on je pak vrátí zpět, nebo si půjčovat na vyplácení důchodů a pak platit jak mourovatý na úrocích? Vaše recepty bych budoucím důchodcům fakt nepřál!

M. Martin 17.4.2013 15:34

Re: Reklamu za STÁTNÍ peníze

Děkujeme za úplný a vyčerpávající ekonomický rozbor důchodové reformy.BLBOSTI ZDAR !!!!!!!

M. Martin 17.4.2013 15:36

Re: Reklamu za STÁTNÍ peníze

To patří pod diskusního blbečka Skupíka.

J. Holič 17.4.2013 9:45

Re: Reklamu za STÁTNÍ peníze

A těch 45 miliard, které tvoří rozdíl mezi platbami současných pracujících a výdaji na současné důchodce zaplatí kdo? Budoucí důchodci? Proč by měli budoucí důchodci, na které bude připadat cca poloviční státní důchod než dnes, měli doplácet na to, že by dnes nebyla provedena reforma penzí? To co vy prosazujete by postihlo především důchodce.

J. Olšanský 16.4.2013 19:22

Za socanů

bude podle Kalouskovy hlásné trouby Nečase 60% populace pod hranicí chudoby, pod vládou této zlodějské soldatesky se tam spolehlivě ocitneme krom pár kmotrů všichni.

P. Götze 16.4.2013 16:55

RE

Dle meho nazoru meli investovat zejmena energii a vytvorit reseni napric politickym spektrtem, ne reseni prosazene silou. Takove nema vubec zadnou sanci prezit. Zadny jiny problem v tom neni. nejake miliony na reklamu tomu nepomohou.

J. Holič 17.4.2013 10:11

Re: RE

1.) je kompromisní řešení v našich podmínkách také efektivním řešením? 2.) Jsou politické  strany stavící svojí kampaň na negaci současné vládní politiky schopné kompromisu? 3.) Chtějí voliči kompromisní řešení?

P. Pruner 16.4.2013 15:16

reklamu za státní peníze - fuj

Nejdříve oslabují příjmy prvního průběžného pilíře počínaje panem Topolánkem a nyní hořekují, že bude slabý. To je jako když vrah rodičů naříká u soudu, že je sirotek.

Tak ono nestačí, že stát přihrál důchodovým fondům druhý pilíř. Oni jim ještě chtějí za státní peníze dělat reklamu  a nahánět zákazníky.

J. Holič 17.4.2013 10:14

Re: reklamu za státní peníze - fuj

Takže chcete dorovnávat příjmy na úroveň výdajů zvýšeným pojistným? Loni by to bylo cca 11 000 na jednoho zaměstnance / rok navíc (rok od roku je to víc).

P. Krušina 16.4.2013 15:00

Korupci nebudeme tolerovat ve vládě ani v ODS

Nemohu se ubránit dojmu, že naléhavost důchodových reforem je alespoň z části způsobena neschopností státu hospodařit efektivně.

J. Dvořák 16.4.2013 15:00

Opravdu si ti lotři koledujou !

Buďto o občanskou válku nebo riskují lynčování !

M. Frank 16.4.2013 15:48

Re: Opravdu si ti lotři koledujou !

Neriskují, takových militantních debilú, jako jste vy je minimum. Pouze prohrají volby a KSČSSD se za pár let znemožní ještě více.

J. Holič 17.4.2013 10:24

Re: Opravdu si ti lotři koledujou !

Jenže ČSSD získává popularitu na tom, že nedělá a nedělala nic z nezbytných kroků a v tomto směru neočekávám, že by své voliče zklamala. Prostě v tom bude pokračovat.

J. Záhumenský 16.4.2013 17:12

Re: Opravdu si ti lotři koledujou !

Prásk půllitrem do stola!!!!

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Zabít nudu, nastřelit se. Na drogách jsou i školáci z dobrých rodin

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ritalin, deset tablet. Kdo se přidá?“ ptá se čtrnáctiletý školák na sociální síti ostatních kamarádů. Netrvá to ani pět...