11. prosince 2010 8:30 Lidovky.cz > Byznys > Státní pokladna

Nečas už chystá nový ekotendr. Rozdělí ho na řadu menších částí

Ekologické škody - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ekologické škody - ilustrační foto. | foto: www.hornictvi.info

PRAHA Premiér Petr Nečas promýšlí, co udělá, pokud jeho vláda zruší superzakázku na likvidaci ekologických zátěží. Už minulý týden varoval vedení ODS, že pokud by ji kabinet schválil, podá demisi.

"Považuji za vyloučené, abych stál v čele vlády, která by na sobě měla cejch, že připustila zakázku považovanou za neprůhlednou a případně zmanipulovanou," řekl premiér v rozhovoru pro LN.

Čtěte více

Zároveň chystá nový návrh, průhlednější a výhodnější: "... například že by na základě konkrétních sanačních technologií byly zbývající ekologické závazky rozděleny do tří až pěti tranší. Ty by byly za výrazně méně peněz a dosáhlo by na ně víc hráčů než jen silné skupiny... čím více účastníků, tím nižší cena."

Co si o Nečasově plánu myslí ministr Kalousek? Čtěte sobotní vydání deníku

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.