11. prosince 2010 8:30 Lidovky.cz > Byznys > Státní pokladna

Nečas už chystá nový ekotendr. Rozdělí ho na řadu menších částí

Ekologické škody - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ekologické škody - ilustrační foto. | foto: www.hornictvi.info

PRAHA Premiér Petr Nečas promýšlí, co udělá, pokud jeho vláda zruší superzakázku na likvidaci ekologických zátěží. Už minulý týden varoval vedení ODS, že pokud by ji kabinet schválil, podá demisi.

"Považuji za vyloučené, abych stál v čele vlády, která by na sobě měla cejch, že připustila zakázku považovanou za neprůhlednou a případně zmanipulovanou," řekl premiér v rozhovoru pro LN.

Čtěte více

Zároveň chystá nový návrh, průhlednější a výhodnější: "... například že by na základě konkrétních sanačních technologií byly zbývající ekologické závazky rozděleny do tří až pěti tranší. Ty by byly za výrazně méně peněz a dosáhlo by na ně víc hráčů než jen silné skupiny... čím více účastníků, tím nižší cena."

Co si o Nečasově plánu myslí ministr Kalousek? Čtěte sobotní vydání deníku

KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo
KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo

Měli jste možnost si přečíst o mém porodu a o pobytu v porodnici na šestinedělí. Nyní bych chtěla rozvést poslední a nejtěžší část mého příběhu. První půlrok mého mateřství.