Pátek 14. srpna 2020svátek má Alan 17 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN

Diskuse k článku: Neplatiči daní zkoušejí nové finty. Černý benzin teče do Česka ve velkém

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 18
  • Poslední: 9.10.2013 16:40
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
V. Kusý 7.10.2013 15:10

Je jen signifikantní, že při projetí dvou set

kilometrů po D 1 uvidíte dvě auta celní správy, jak čekají, až budou moci skásnout dvaapůl tisíce za chybějící dálniční známku.Nejsou však schopni na přechodech, přes která nejvíc PHM cestuje z Ingolstadtu nebo Schwechatu zabránit škodám v řádu nejméně milionů.Inu, jsme v Čechách, jsme v Čechách, jsme v Čechách.............

A. Dokoupil 7.10.2013 15:29

Re: Je jen signifikantní, že při projetí dvou set

Pane Kusý, myslíte ty přechody kde již několik let žádní celníci ani policajti nejsou, protože jsme v EU a Schengenu navíc? nebo máte na mysli nějaké jiné? Ti přepravci navíc nejsou hloupí, při přepravě mají ssamozřejmě všechny doklady v pořádku, dokonce dovezené PHM nahlásí při ukončení přepravy v podmíněném daňovém režimu i na celnici. Jen jaksi již nestihnou zaplatit daň, protože firma jako zázrakem zkrachuje a o tom je celý problém.

V. Kusý 7.10.2013 16:39

Re: Je jen signifikantní, že při projetí dvou set

Pro potřeby tohoto druhu by stačilo, aby v jedné kanceláři na hranicích seděli nepřetržitě dva celníci a evidovali každou cisternu s PHM.Ta jedna kancelář by se na každém přechodu našla.Jinak je zajímavé, že jeden z mých bývalých kolegů, který před lety jezdil s cisternou jako řidič, do dneška splácí statisícovou pokutu, poněvadž byl uveden jako deklarant ! Majitelé firmy se zřejmě do dneška smějí ve svých vilách a drahých autech.Takhle funguje Česká republika, " právní a funkční :-)) "  stát. A co se týká této situace a jejímu zabránění? Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá výmluvy.

A. Dokoupil 7.10.2013 16:55

Re: Je jen signifikantní, že při projetí dvou set

Takže počítání cisteren by zabránilo daňovým únikům? Tak to už tomu rozumím. Vašeho kolegy je mi líto, ale on nebyl uveden jako deklarant, ale on se nechal uvést jako deklarant a toto uvedení schválil svým podpisem. A to je, jak sám jistě uznáte, rozdíl.

Š. Apolen 9.10.2013 16:37

Re: Je jen signifikantní, že při projetí dvou set

Bývalý kolega je vymyšlený nebo neskutečně hloupý. Po předložení všech dokladů by nemohl být uznán jako deklarant, ale pouze jako přepravce. Nebo snad jel pro PHM s pytlem peněz a platil hotově ?!

V. Ondys 7.10.2013 11:28

:))))))))))))))))))))))) Bludný kruh

začíná v okamžiku, kdy řádně placené daně beztrestně odkloní jiní podvodníci, kteří musí mít vysokoškolské diplomy za peníze všech plátců daní, aby se ve státní správě mohli chovat jako :))))))))))))))))) negramotní cikáni.

Š. Apolen 9.10.2013 16:40

Re: :))))))))))))))))))))))) Bludný kruh

Opět, vysokoškolské diplomy za peníze plátců daní, ale proti návrhu aby si studenti platili studium na dluh řvou jak na lesy !

J. Farmačka 7.10.2013 11:25

Už 24 let si zde díky politikům dělá každý co chce

Chaotický stát, který neumí nastavit důsledně pravidla chování a příslušné sankce při jejich nerespektování, nemá žádnou perspektivu. Dokládá to i tento případ. Zloději a kriminálníci jsou vždy o pár kroků napřed. Proto ten trvalý srab.

F. Doušek 7.10.2013 10:41

Proč je neskásnou hned při

přechodu hranice? 20 let finančáci jen čumí na podvodníky a občas udělají bububu.

V. Kain 7.10.2013 11:04

Re: Proč je neskásnou hned při

A takhle to tady funguje už hezkou řádku let.Nic se nedodržuje a taky proč když nejsou řádné postihy.Podívejte se na vietnamce.Ti se nám vyloženě smějí do obličeje.To jejich neumím česky když jsou náhodou přichyceni se pomalu stává tradicí.Neumím česky a přesto má řidičák a licenci na prodej šuntu.Jak je to možné?

R. Houška 7.10.2013 11:16

Re: Proč je neskásnou hned při

To ale mluvíme o levelu cca o 10 stupňů níž, než ve kterém jedou naftaři. I tak se jedná o cca 2 miliardy, to máte pravdu, ale srovnávat se to nedá.

J. Frgalova 9.10.2013 15:38

Re: Proč je neskásnou hned při

s tím levelem bych si nebyla tak jistá,

podle mého názoru tu vietnamští guruové u perou špinavé peníze přes ty své drobné obchodníčky jménem :" jáneumělacesky" , prodávají tu šmejdy a kopie značek, leckdy pěstují trávu, prodávají drogy a podobně.

To, že nakoupí v Kaufáči za 15, a pak prodávají se slevou 2, to hovoří za vše ( čím se tedy živí, když ne tím obchodem, který je ve ztrátě ? A taky by mne zajímalo, kolik takových vietnamských obchodníků dokázal zkontrolovat fin.úřad) .

R. Houška 7.10.2013 11:14

Re: Proč je neskásnou hned při

A vy si myslíte, že v tom nejedou s těmi dovozci? A kde myslíte, že se berou prachy na volební kampaně takových nýmandů, jako je Zemanova parta? Stejné je to u černého lihu. Ten živil ČSSD léta. Zlikvidovat tenhle bysnys, jde do týdne, ale není zájem. Celník a policajt, kteří nevidí a neslyší, si z jednoho kamionu přijdou na násobek měsíční výplaty, a to je sakra motivace.

A. Dokoupil 7.10.2013 14:41

Re: Proč je neskásnou hned při

Já si myslím, že Vás je zde na diskuzi škoda. Měl byste se dát do služeb Min. financí a poradit, jak se dá ten byznys zlikvidovat do týdne. Určitě by Vám za to "zázračné" řešení utrhali ruce.

V. Kusý 7.10.2013 15:04

Re: Proč je neskásnou hned při

Pan Houška má stoprocentní pravdu.Je to jen důsledek neuvěřitelné korupce, že takhle utíkají peníze státu, který je pak získává zvyšováním daní.Vaše snaha ho zesměšnit jen dokazuje, že pokud na tom nejste A) sám zainteresován, nebo B) to minimálně neschvalujete, C) jste jen hloupý. Takže žádná dobrá varianta.

A. Dokoupil 7.10.2013 15:23

Re: Proč je neskásnou hned při

Tak v prvé řadě pan Houška nemusí býr zesměšňován, neb se zesměšnil sám. Je totiž evidentní, že o problému nic neví. Stejně tak jako pravěpodobně vy. Takové ty plky, že problém vyřeší do "týdne" atd. to jen dokazují. Proto jsem se ho ptal na to zázračné řešení. Netvrdím, že státu neutíkají díky korupci miliardy, ale troufnu si tvrdit, že prostředky které utíkají tím, že celník nebo policajt nevidí a neslyší jsou v setinách procenta toho co se celkově udává jako daňový únik při obchodu s PHM. Problém je totiž skutečně ve vytváření řetězců firem, kdy jedna z nich "najednou" zkrachuje. A tomu prostě nedokáže zabránit žádný celník či policajt, byť by viděl a slyšel sebevíc.

V. Kusý 7.10.2013 16:42

Re: Proč je neskásnou hned při

Jistě, ty žáby na prameni jsou někde trochu výše.Ale tím, že celník či policista neudělá co měl, může se skutečný vinník vymlouvat. A to naši politici ovládají.Proč tahle situace není v některé sousední zemi na západ? Asi si to umí a tedy mohou ohlídat.A hlavně, morálka tam je poněkud jinde, nežli u nás.

J. Frgalova 9.10.2013 15:49

Re: Proč je neskásnou hned při

ale on ten celník to všechno udělá, zkontroluje, vystaví papíry, ale ta koncová firma, v okamžiku placení daní ( zboží se prodává totiž v řetězu dalšímu, a ten další prodává dalšímu a ten dalšímu v dost nepřehledném chumlu) tak ta poslední firma, která má zaplatit DPH zmizí, vypaří se, v lepším případě se prohlásí jako insolventní. A to zboží klidně bude stát na vašem dvorku celou dobu a vy na něj budete koukat, protože tu jde o to dohledat, komu to patří, ne kde to fyzicky je. A díky té nepřehledné situaci, kdy jeden prodává druhému a ten třetímu, a všichni jsou nastrčení....trvá třeba rok, mezitím to zboží se samozřejmě prodá na černém trhu a zisk si rozdělí.

To byste musel mít u každé benzínky, každého vjezdu a výjezdu z republiky policajta a ten by to mlátil hlava nehlava, ale to by bylo zase řečí, že zdržujou, že policajti jsou blbí, že je platíme a proč... zkrátka keců milion.

Ne myslím, že ta kauce ten problém eliminuje. Beztak máme benzínek víc než v Německu na 1km.

Biolog Komárek: Jsme účastníky největšího sociologického experimentu všech dob

Biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří románů Stanislav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Měsíce trvající pandemie nám převrátila životy naruby. Známý biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří...

Brzy dospěju do bodu, kdy si účet na Facebooku zruším, říká Lucie Výborná

Lucie Výborná | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Je to hra. Hra, která by měla být přínosná, užitečná, inspirativní,“ říká o své práci moderátorka Českého rozhlasu...

Proč koronavirus už téměř nezabíjí. Vytratí se, nebo se vrátí ještě silnější?

Zdravotník odebírá vzorky pro testování na covid-19 v indické Kalkatě. (23.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Koronavirus je záhadný. Nečitelný. I když ho zkoumají ti nejchytřejší lidé, pořád o něm víme málo. Chová se jinak. Je...