Diskuse k článku: Normalizace české diplomacie

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 16
  • Poslední: 20.4.2009 18:34
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
20.4.2009 18:34

Variace na Poučeni z krizového vývoje

Ti mgimáci byli mimochodem skutečně profesionálně zdatní, učí Z.Petráček. Však jinak by je zřejmě konkurenční tajné služby do strany nenavrhovaly, neboť kromě dělnických kádrů prý nebrali každého.

Když někdo z morálně devastovaného národa nebyl zdatný jako mgimáci, mohl se stát disidentem (proto asi tehdy nebyla ta nezaměstnanost),  po revoluci se ujmout řízení kapitalismu, a dovést jej zdárně až do současné krizové situace.

Jest tomu rozumět tak, že většině národa, poučené z krizového vývoje po dvaceti letech, už to jaksi není jedno, a tak naši a unijní politiku budou po nástupu nové vlády řídit kádry z husákovsko-sovětské líhně…?

20.4.2009 18:32

Klaus navázal na normalizační dílo předchůdce Husáka!

........... JUDr. Husák byl pouze vzdělanější /absolvent právnické fakulty předválečné ČSR v Bratislavě/, než Ing. Klaus /absolvent husákovské ekonomie v ČSSR v Praze/ a své patologické komunistické rusofilní úsilí uměl chytřeji halit, než dnešní méně šikovný pokračovatel jeho normalizačního odkazu!!Rv:-) 

20.4.2009 10:40

A co komu může dnes na KGB nebo GRU vadit?

Co komu z "běžných" občanů špatného mohou udělat? Myslíte že víc než CIA? Vždyť "běžnému" občanovi to může být úplně jedno, nic se pro něho nezmění a i kdyby, ovlivnit to stejně nemůže. Navíc vychází najevo, že strašení minulým režimem je naprosto účelové, kdo se zamyslí nad podstatou zjistí, že celá nové "demokracie" je jen zástěrkou pro naivní lidi kryjící rozkradení majetku informovanými lidmi a jejich kamarády po majetkovém převratu 1989 v takovém rozsahu který by si komunisti nedovolili a ve skutečnosti potlačení osobních svobod jednotlivce. Vždyť dnes je zákonů omezujících osobní svobodu víc než před 1989 (viz poslední "náhubkový"). Takže nestrašte minulostí, když současnost je už horší než předpověděl Orwell...

20.4.2009 12:44

Re: A co komu může dnes na KGB nebo GRU vadit?

vy zacunate pit jiz od rana.....? Jeste jste zapomel doplnit, ze vse ridi vrazi z WAll streetu ...a za socialismu byla jistota prace.....

20.4.2009 16:27

Re: A co komu může dnes na KGB nebo GRU vadit?

Nevím, jestli jste zažil tu minulost. Pokud říkáte, že "náhubkový" zákon omezuje osobní svobodu víc než totalita před rokem 1989, tak určitě nemůžete mít s totalitou vlastní zkušenost. Nebo záměrně lžete. Dnešní náhubkový zákon, který kritizují novináři jim pouze zakazuje zveřejňovat osobní údaje obětí trestních činů a zveřejňovat odposlechy do rozhodnutí soudu. Celé to náhubkové omezení je v podstatě ochrana neviných obětí nebo osob vyšetřovaných policií u nichž trestní čin nebyl zatím prokázán. Je to prosazení jednoho ze základních lidských práv. Novinářům se to samoržejmě nelíbí. Dryáčnické titulky novin, kterými označí kohokoliv za zločince, jim prodávají noviny a zvyšují náklad až do vynesení rozsudku. Pokud vůbec je věc tak závažná a doložená důkazy, že se dostane až k soudu.  Jestli  vám, "běžnému" občanu, nevadí možný vliv KGB nebo GRU na dnešní či budoucí politiku a hospodářství, tak mně tohle vadí moc. A doufám, že nás je takových víc. Suverenitě žádného státu nemůže být jedno, že zpravodajské služby jiného státu (zvláště státu s tradičně imperiálními územními snahami) zde uplatňují ekonomické a mocenské vlivy.

Pokud jste zažil totalitu jako dospělý, tak - soudě podle vašeho příspěvku - jste musel být už tehdy přesvědčený komouš

20.4.2009 10:17

Doporučuji Západním demokraciím

dávat si pozor na zrádnou českou diplomacii prošpikovanou proruskými poskoky. Jen aby zase nemusel náš prezident raportovat do Bubenče s čepicí v ruce.

20.4.2009 9:54

MGIMO to byl systém

Normální lidé tam nestudovali. Nejprve verbovka, pak teprve jsi vyslán za odměnu na tuto elitní školu. TJ. spolupráce s STB je samozřejmostí. U pana Fülleho bych si vzhledem k jeho profesní minulosti tipl ještě na GRU. Ale není nutné škody, které to způsobí státu přeceňovat. Už jsme měli v čele Čalfu a Tošovského, a přežili jsme.

20.4.2009 9:43

Zveřejnit jména lidí, kteří Fulleho a Kohouta jmenovali do

funkcí.

20.4.2009 10:25

Re: Zveřejnit jména lidí, kteří Fulleho a Kohouta jmenovali do

jsou to kandidati CSSD...

20.4.2009 9:43

normalizace...

Zkrátka,celý český stát je prolezlý starými bolševiky,kteří se také podílejí na krachu české společnosti.

20.4.2009 9:29

pane Máša

zde není co dodat, souhlas, a díky

20.4.2009 8:52

Co cekate

oba jsou pravdepodobne agenti KGB, ale co cekate od strany, kterou "sponsoruji" ruske firmy.. ? kde myslite, ze CSSD bere penize na mapane???? (Standa Gross ani Tvrdik to ze sveho urcite nedavaji........!

20.4.2009 9:06

Re: Co cekate

Jasně, a taky je tam učili jak vyrobit jadernou zbraň z propisovačky.

20.4.2009 9:17

Re: Co cekate

Pane kolego, bylo by to vtipne, kdyby Rusko byl demokraticky a mirumilovny stat. coz urcite nen::! a tito panove se ochotne tehdy nabidli do sluzeb totalitni rezimu - byvaleho komunistickeho SSSR... to neni podle me v poradku! sorry

20.4.2009 14:15

Re: Co cekate

A víte pane kolego, že p. Máša coby pracovník MZV nedostal prověrku NBÚ. A víte, proč lidé nedostávají prověrku NBÚ? Protože z různých důvodů představují bezpečnostní riziko.

20.4.2009 14:45

Re: Co cekate

Vaše tvrzení je přinejmenším nepravdivé, ne-li lživé. Mé prověřování na nejvyšší stupeň utajení probíhalo ještě na podzim 1999, kdy jsem nastoupil do redakce LN, a bylo až následně zastaveno poté, co MZV stáhlo svou žádost o prověrku vzhledem k tomu, že jsem již nebyl jeho zaměstnancem. Není tedy pravda, že jsem "nedostal prověrku NBÚ" proto, že bych "představoval" bezpečnostní riziko. Svědčí to o sklonu lidí s názory, jako máte vy, k šíření fám a nesmyslů.    PM

Najdete na Lidovky.cz