Neděle 20. září 2020svátek má Oleg 22 °C jasno Předplatné LN

Diskuse k článku: Šetřete, ale bez nás. EU podepsala pakt bez Česka

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 50
  • Poslední: 4.3.2012 16:44
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
J. Kottas 4.3.2012 16:36

Takže milí spoluobčané....!

My to nezáchráníme! Jde to do kytek, ať podepíšeme nebo ne....ale podle mého názoru jsme jenom oddálili naši totální závislost. Závislost větší, než pod RVHP. (Sohorová - kde jsi? Reaguj!)

J. Kanioková 3.3.2012 4:06

Iveta Radičová včera podruhé - včera v Novinkách

Všechna pomoc je Řecku k ničemu, řekněme si to přímo, kritizuje Radičová

Slovenská premiérka Iveta Radičová se v noci na pátek tvrdě pustila do podoby pomoci zadluženému Řecku. Podle ní nic nevyřeší. Navíc nejde o pomoc Řecku, ale hlavně o pomoc zemím a bankám, které Řecku půjčovaly.

"Ty peníze jim nepomohly, absolutně jim nepomohly. Všichni to vědí. Ani ty (úvěry), které se nyní poskytují, nepomůžou. Řekněme si to přímo," řekla o prvním a druhém záchranném balíku Radičová.

K druhému uvedla: "Ty země se skládají samy na sebe." Řecko podle ní získá jen zlomek peněz, většinu obdrží banky, jimž země dluží. Peníze tak prý půjdou hlavně do zemí, které se rozhodly na Řecko přispět.

J. Kanioková 3.3.2012 4:00

V dnešní MFdnes/kavárna, str. 30-33, píše výborný Petr Robej

V Evropě snad existuje hodnotová sounáležitost, ale jistě zde chybějí základní materiální předpoklady pro sjednocení. Pozorujeme FAKTICKÝ ROZPAD společenství evr. států na podskupiny s dočasně slučitelnými zájmy. Pro bezpečnost a blahobyt naší země je další prohlubování evr. integrace buď bezvýznamné, nebo škodlivé.

Oxfordský historik Timothy G. Ash nedávno vyzval evr. vlády, aby místo "politiky strachu" a pouhé záchrany eura prováděly, ve jménu velkého evr. politického projektu "politiku nadějí". Ash, jeden z veleknězů evr. víry se samozřejmě neptá, jestli je sjednocení proveditelné a jestli je národy chtějí.

Rovněž v české debatě je často řeč o filozofickém, historickém a morálním rozměru evr. integrace. Naproti tomu přicházejí zkrátka diskuse o tom, jaký význam mají pro orientaci v nepřehledném evropském procesu národní zájmy. Místo toho často slyšíme, že vlastně nikdo neví, co národní zájmy jsou. Pokusme se tedy vymezit vztah českých národních zájmů a evropské integrace.

Je to skvělý třístánkový článek a končí tímto závěrem - Ostatní státy se snaží, abychom jednali v jejich zájmu. Někdy se tomu nemůžeme ubránit, ale zároveň musíme udělat všechno pro to, abychom ustoupili co nejméně a vyrovnali ústupek ziskem jinde. Země jako Švýcarsko, Dánsko nebo Holandsko ukazují, že to jde. Dokonce i od zchudlého Irska se můžeme poučit, že je možné úspěšně bránit národní zájmy, přestože je Dublin odkázán na cizí pomoc.

V jednom se česká politika může poučit i od Evropské unie. Opakovaná selhání tohoto neřiditelného giganta ukazují, že národně zaměřená politika je přiměřenější a má větší šance na úspěch. Národní elity mohou na základě společného jazyka, tradic a potřeb provádět politiku sloužící národním zájmům tak, jak to odpovídá aktuálním potřebám země.

J. Kanioková 3.3.2012 4:01

Petr Robejšek

T. Cerny 3.3.2012 1:14

coby obcan Euozony

myslim , ze by nase problemy nemely byt  jakkoli konsultovany se zememi , ktere nase Euro nemaji jako GB , Bulharsko , Rumunsko , Madarsko nebo Cesko . A je v poradku , ze jak cesky tak i britsky premier se bude obcerstvovat  a povidat si v buffetu  , kdyz nasi politici budou themaimmanentne diskutovat.

J. Tolman 2.3.2012 18:54

Radičová: Česká republika dostane kvůli nepodepsání paktu po

Premiérka SR upozornila, že Česká republika se už dvakrát přidala na stranu Velké Británie, přičemž Britové vždy získali, zatímco Čechům se to moc nevyplatilo. "Česká republika se opět přidala bez smlouvy k Velké Británii a opět dostane po nose," uvedla Radičová. 

"Každý má právo svobodně vyjádřit svůj názor. Tak jako my jsme vždy respektovali, že česká vláda a český premiér neradí Slovenské republice, tak to platí i vice versa," komentoval krátce kritiku Radičové Nečas.

Připomeňme si:  Klaus varoval Slováky před brzkým zavedením eura. Prezident Václav Klaus označil na dvoudenní oficiální návštěvě Slovenska plán vlády premiéra Roberta Fica na přijetí eura v roce 2009 za příliš odvážný.

Z. Sohorova 2.3.2012 14:46

Hm

 25 : 2  25 statu je pitomcu jen Cesko s cele Klausem je to nej v Evrope,proto nas vsade maji za blbce Necas zklamal na plne care je opravdovej poskok Klause jako ta Klausova extra trida blbu na hrade..

J. Esterka 2.3.2012 14:58

Re: Hm

No teda paní Sohorová Vy jste hlava...

J. Kottas 4.3.2012 16:40

Re: Hm

Safra - ta baba jak je hezká tak je bl..  pardon - neinformovaná.

M. Blabla 2.3.2012 14:23

Není vůbec o čem mluvit.

Smlouva bude platit pouze pro země eurozóny. Tedy ty, které mají euro. Byl by naprostý nesmysl teď souhlasit s něčím, co budeme moci používat až někdy v budoucnu až budeme užívat euro ... a nebo taky nebudeme :-)

S. Donát 2.3.2012 13:52

Zodpovědný a chytrý hospodář

si v lepší dobách odkládá na ty horší. Stejně tak by se měl chovat stát (vláda) a rozhodně by k tomu neměl potřebovat nějakou smlouvu. Bohužel je to nereálné, volební obodobí je 4 roky a přeci nebudeme tvořit nějaké rezervy a úspory, aby je pro*ral někdo po nás ne ? To bychom se na to podívali... To se raději zadlužíme co to jde a po nás potopa. Fuj.

J. Starý 2.3.2012 13:25

Euromatematika.

Státy by měly držet vyrovnané či přebytkové rozpočty a dluh by přitom neměl překročit 60% HDP? To jsem z toho eurojelen.

D. Nowodny 2.3.2012 14:13

Re: Euromatematika.

Nebojte se. Recko bude po te veskere "slave"   mit dluh nekde v roce 2020 jenom 120% HDP  Tak proc tolik buzerace na zbytek EU ? Aby bylo zase kde dal brat ?

Kdysi se rikalo "jeste jednu Kubu a zas utrem hubu" ! Casy se meni, ale kdyz dva delaji totez tak to neni totez- jenom to dostane jine pojmenovani !

J. Kottas 4.3.2012 16:44

Re: Euromatematika.

Na Kubu jsme přispívali 1 mil $ ročně. Na to jsme měli, protože naše loďstvo vydělávalo 1 mil $ denně. Koženému vnutil naše loďstvo V. Klaus a ten ho obratem prodal a zmizel. Ať žije demokracie počesku.

j. kříž 2.3.2012 13:12

Velká Británie je jaksi ve zcela jiné vyjednávací

pozici než česko naši politici prostě za 20 let zatáhli česko nejen do bilionových dluhů ale zcela ho znevěrohodnili před světem udělali z nás všech blbce zatímco si mastili kapsy z našich daní a eurodotací

R. Kirsch 2.3.2012 12:49

To preci Necas nemuze podepsat!

Obcane, nenalehejte, Necas ani jiny cesky politik preci pakt podepsat nemuze, protoze by to znamenalo konec moznosti rozkradat verejne prostredky! A to preci nelze dovolit!!!

J. Polanecký 2.3.2012 12:39

Kdyby státy EU

od začátku dodržovaly všechny ty dávno platné předpisy a směrnice, tak by žádný pakt nebyl zapotřebí.

M. Bilkova 2.3.2012 13:09

Re: Kdyby státy EU

Pane Polanecky,protože to staty nedělaly,tak smlouva musí byt.Kromě nás,my jsme nejchytřejší s geniálním prezidentem v cele.

J. Polanecký 2.3.2012 16:22

Re: Kdyby státy EU

Jasně. A nyní budou všichni vzorně sekat latinu. Až na nás vyvrhely.

J. Esterka 2.3.2012 15:00

Re: Kdyby státy EU

Oni je nebudou dodržovat ani tak, uvidíte příští rok, jak bude třeba Radičová dělat na Slovensku vyrovnaný rozpočet...

J. Polanecký 2.3.2012 16:23

Re: Kdyby státy EU

Spíš Fico.

P. Čech 2.3.2012 12:33

Radičová nechť se stará o Slovensko.

Slováky mám rád a soucítím s nimi. Nicméně vylízat si z kastrolu, co si sami navařili, musí také sami. Pro poučení pro příště. Neměli se do toho Eura tak hrnout. Je to projekt socialistických vlád v Evropě a jako takový taky brzy skončí. Řekneme si to za 2,3 roky. Premiér Nečas udělal první  bohužel zatím jediný správný krok od voleb.

A. Nemec 2.3.2012 12:58

Aby ses nespletl

Euro bude existovat, kdyz ti euroskeptici uz budou pod drnem.   

Slovaci nemaji snahu rozbijet EU, jako Cesko pod vedenim Klause, Necas je jenom poskok. Ono i tech 60% z Bruttosocialproduktu je v Cesku v nejblizsich letech ohrozeno. Muze se stat, ze i Cesko bude mit problemy a potom by bylo ferove, aby se na nej EU vy-.....

D. Nowodny 2.3.2012 14:17

Re: Aby ses nespletl

Jo jo a Tisicileta Rise mela take uz davno existovat !

J. Starý 2.3.2012 12:20

Je to jinak.

ČR nepodepsala, protože se panu premiérovi po schůzce s panem prezidentem ztratilo pero.

L. Prochazka 2.3.2012 11:45

No tak slava

zda se, ze tu je plno spravnych prispevku a myslim ze Slovaci by meli mlcet a platit, kdyz se tak do toho hnali a vlastne konecne v necem predehnali CR.

P. Vinklárek 2.3.2012 11:17

Ať už jdou do ...

Omlouvám se za expresivní příspěvek! Ať už jdou do prde*e!!! Když jsme podepsali všichni, tak jak je možné, že vy ne? Když všeci EU soudruzi skočí z okna, tak musíme taky, protože když všichni, tak je to přece správné! Zaplať pánbůh, že Nečas "nevyměkl"! Jak tu většina přispěvatelů uvádí - máme přece svoji hlavu a nepotřebujeme na všchno mezinárodní smlouvu.

J. Šimek 2.3.2012 11:52

Re: Ať už jdou do ...

Neberu Vám Váš názor, ale mám malinkou pochybnost. Je skutečně 25 představitelů jen banda blbů a Nečas a Cameron dva lumeni ?

P. Čech 2.3.2012 12:37

Re: Ať už jdou do ...

To zde nikdo neříká. Ovšem všech 25 států EU by mělo pochopit, že EU je ještě stále organizací mezinárodní a nikoliv nadnárodní. Pouze o tom to je.

M. Bilkova 2.3.2012 13:12

Re: Ať už jdou do ...

Je pro vás tak nesmírně dulezite,zda je to organizace nadnárodní či mezinárodní?

V Česku jsou houbařské žně. Podívejte se, kde rostou nejvíc

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Když zaprší a pak se oteplí, přijdou houby, shodují se mykologové. A opravdu přišly. Nejvíc je hřibů smrkových. Velké...

Když ne jeho, tak aspoň jeho dítě! Psycholog Šmolka nejen o zoufalých milenkách

Psycholog a manželský poradce Petr Šmolka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ve třiceti už se neprovdáš. Věta, kterou kdysi běžně slýchaly dívky nad třicet let, považované už za staré panny. Dnes...

Nemá smysl sportovce zavírat do karantény, říká fyzioterapeut Kolář

Fyzioterapeut Pavel Kolář | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Fyzioterapeut a léčitel slavných sportovců Pavel Kolář míní, že opatření proti viru jsou nekoncepční a budou mít dopady...