25. května 2011 18:56 Lidovky.cz > Byznys > Státní pokladna

Novým šéfem České pošty bude Petr Zatloukal

Česká pošta | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česká pošta | foto: Lidové noviny

PRAHA Novým generálním ředitelem České pošty se stane její ředitel pro provoz a logistiku Petr Zatloukal.

Podle původních informací měl státní podnik vést Jiří Maceška, který v současné době působí jako šéf její dozorčí rady. Uvolněný post po bývalé generální ředitelce Marcele Hrdé však obsadí nakonec Zatloukal.

Marcela Hrdá po dlouhodobých neshodách s politickou reprezentací ovlivňující obsazení tohoto postu v únoru odstoupila.

Zatloukala dnes do funkce jmenoval ministr vnitra Jan Kubice. "Stěžejními úkoly nového generálního ředitele bude příprava transformace státního podniku na akciovou společnost, příprava na liberalizaci trhu poštovních služeb a zpracování strategie podniku pro další roky," uvedlo v tiskové zprávě ministerstvo vnitra.

Petr Zatloukal byl do svého jmenování generálním ředitelem vrchním ředitelem divize poštovního provozu a logistiky České pošty, s.p. a po dobu neobsazené pozice generálního ředitele byl pověřen řízením celého podniku. Bývalý bezpečnostní poradce a ředitel odboru informačních technologií ministerstva vnitra Zatloukal dříve zastupoval stát v dozorčí radě Českého Telecomu po jeho ovládnutí španělskou Telefónikou.

Hrdá povede Slovenskou poštu
Marcela Hrdá, kterou bývalý ministr vnitra Radek John v únoru odvolal z funkce šéfky České pošty, získala stejnou pozici v poště slovenské.

Nová ředitelka České pošty Marcela Hrdá.Na odchod Hrdé z čela České pošty tlačil John delší dobu. Vyčítal jí nekoncepčnost, rušení poboček a podcenění přípravy na transformaci ze státního podniku na akciovou společnost. Společně s Hrdou skončila i řada vrchních ředitelů jednotlivých úseků, které šéfka České pošty do funkcí jmenovala.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!