16. listopadu 2015 12:00 Lidovky.cz > Byznys > Státní pokladna

Ochrana pitné vody. Středočeši zvýšili zabezpečení vodáren i zdrojů

Středočeské vodárny. Ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Středočeské vodárny. Ilustrační foto. | foto: Středočeské vodárny

KLADNO Středočeské vodárny zvýšily zabezpečení vodní sítě, reagují tak na páteční teroristické útoky v Paříži. K dohledu využijí i bezpečnostní agenturu. Opatření se týká vybraných vodohospodářských zařízení a objektů. Vyšší bude také ochrana vodních zdrojů.

Středočeské vodárny provozují vodovodní síť na Kladensku, Mělnicku a okolních okresech.

„Teroristické útoky, které se odehrály v Paříži, jsou mimořádnou událostí s možnými dopady i na Česko. Z tohoto důvodu je nutné zvýšit bezpečnostní opatření v našem regionu,“ uvedl primátor Kladna a předseda představenstva společnosti Vodárny Kladno - Mělník (VKM) Milan Volf.

Vodohospodářskou infrastrukturu společnosti VKM provozují Středočeské vodárny.

Vodohospodářská zařízení v regionu provozovaném SVAS jsou nepřetržitě monitorována dálkovou ostrahou prostřednictvím pultu centrální ochrany. uvedl generální ředitel Středočeských Vodáren Jakub Hanzl.

„S okamžitou platností jsme přistoupili k preventivnímu kroku a od soboty 14. listopadu došlo k posílení zabezpečení objektů trvale fyzickou přítomností pracovníků bezpečností agentury až do odvolání,“ dodal Hanzl.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!