Pondělí 1. června 2020svátek má Laura 9 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Státní pokladna

Opozice nezvládla shodit vládní balíček

Poslanci ČSSD při hlasování | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Poslanci ČSSD při hlasování | foto: ČTK

PRAHA Opozičním stranám se dnes v Poslanecké sněmovně nepodařilo prosadit ani jeden z návrhů na vrácení národního protikrizového plánu vládě zpět k dopracování, ani žádné jiné usnesení. Poslanec KSČM Jiří Dolejš chtěl například vyzvat vládu, aby až do konce volebního období zastavila všechny privatizace.

Sněmovna vzala informaci o národním protikrizovém plánu na vědomí. Kromě toho přijala pouze návrh poslankyně zelených Věry Jakubkové, aby vláda do 30. dubna letošního roku připravila návrh na stabilní systémové financování veřejné dopravy.

Poslanci neschválili ani návrhy vznesené sociální demokracií. Její stínový ministr financí Bohuslav Sobotka chtěl, aby vláda stanovila do konce listopadu realistický termín přijetí eura. Kromě toho navrhl, aby sněmovna konstatovala, že vláda situaci podcenila, a tím negativně ovlivnila vývoj domácí ekonomiky v letošním roce.


K závěru rozpravy, která začala ve středu, vystoupil premiér Mirek Topolánek. Řekl, že nebylo cílem vlády vkládat do protikrizového balíčku věci, které má každý kabinet standardně na starost, jako jsou třeba veřejné zakázky. Vláda se nebude zabývat jen protikrizovým plánem, ale i svou řádnou agendou.

Poslanci dnes kromě tohoto bodu projednali pouze jedinou věc, a to druhé čtení vládní novely zákona o dani z přidané hodnoty. Celý zbytek dne pak věnovali debatě o boji s krizí. Všechny neprojednané body pak z pořadu schůze vyřadili, a tím ji ukončili. Sejít by se měli opět 3. března na mimořádné schůzi. Schvalovat by měli novelu daně z přidané hodnoty a některé další neprojednané body.

Premium

Před Rusem s ricinem varoval českou kontrarozvědku anonym

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Byl to jeden z posledních letů z Ruska. Krátce nato se nebe nad Českem kvůli opatřením proti koronaviru uzavřelo. Psal...

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Čas na změnu. Síťový zesilovač dnes nabídne více hudby než CD přehrávač

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslech hudby prošel během posledních let revolucí. Většina hudby se poslouchá z předplacených internetových zdrojů....