4. května 2009 23:34 Lidovky.cz > Byznys > Státní pokladna

Paroubek čeká, že ODS ustoupí od Kalouska

Jiří Paroubek. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jiří Paroubek. | foto: René Volfík, ČTK

PRAHA Předseda ČSSD Jiří Paroubek předpokládá, že dosluhující premiér Mirek Topolánek (ODS) v úterý přijde s novým kandidátem na funkci ministra financí v úřednické vládě Jana Fischera.

Paroubek to řekl v rozhovoru pro Českou televizi. Uvedl, že se dnes s Topolánkem sešel. "Hovořili jsme o tomto problému, věřím, že pan předseda najde nějaké řešení," prohlásil Paroubek v ČT. Znovu také potvrdil, že nominace dosavadního ministra Miroslava Kalouska (KDU-ČSL) do čela financí je pro něj nepřijatelná.

Šéf sociální demokracie rovněž řekl, že kandidát na úřad ministra vnitra Martin Pecina opustí funkci ředitele Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže a do čela ÚOHS už se nevrátí. Podle Paroubka se tak stane trochu obětí "služby vlasti". Paroubek nechtěl spekulovat o tom, zda by Pecina eventuálně po ukončení svého vládního angažmá pokračoval v politické kariéře v rámci ČSSD nebo zamířil do privátní sféry.

Pecina původně uváděl, že kvůli časově omezenému působení ve vládě nechce obětovat své místo v čele úřadu. Serveru Týden.cz ale již dříve řekl, že by se nakonec ředitelského postu ve prospěch ministerského křesla vzdal.

Lidovky.cz, ČTK