2. prosince 2010 15:10 Lidovky.cz > Byznys > Státní pokladna

Politici závodí o reformu. Nenechám si ji ukrást, říká ministr Drábek

Ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek | foto:  Viktor Chlad, Lidové noviny

PRAHA Přešlapování politiků nad podobou důchodové reformy podle všeho skončilo. Nyní se začali předhánět v tom, kdo z nich přijde s vlastním návrhem dříve.

Ministr Jaromír Drábek v úterý představil svoji verzi reformy založenou na příspěvcích do státního průběžného systému a také na povinném spoření do penzijních fondů.

Čtěte více:


Včera Lidovým novinám přiznal, že svoji prezentaci uspíšil kvůli tomu, že se strany začaly předhánět v představování vlastních návrhů důchodové reformy.

"Koncept začal být projednáván v koalici a bohužel někteří političtí partneři zveřejnili vlastní alternativní návrhy. Musel jsem na to reagovat. Chtěl jsem veřejnost seznámit se svým konceptem sám dříve, než aby ho představovali ti, kterým ho poskytneme k diskusi," řekl Drábek.

Uvedl, že politické strany budou během prosince "vylaďovat vlastní přístupy k reformě" a v příštím roce by měly začít hledat kompromis. Nový důchodový systém by měl začít platit v roce 2013.

Rozhovor s ministrem Drábkem najdete ve čtvrtečním vydání deníku

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!