13. května 2009 18:37 Lidovky.cz > Byznys > Státní pokladna

Požadavky ČSSD? Falešná hra, míní Kalousek

Miroslav Kalousek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Miroslav Kalousek | foto: Ondřej Němec, Lidové noviny

PRAHA 27 požadavků ČSSD, které klade nově vzniklé Fischerově vládě, Požadavky ČSSD se nelíbí ODS. Lidovec Miroslav Kalousek soudí, že od sociálních demokratů je to falešná hra s voliči. Předseda vlády Fischer uvedl, že se tím bude zabývat. Socialisté vyzvali příslušná ministerstva například k tomu, aby zastavila přípravu prodeje Letiště Praha a nepřipustila privatizaci Budějovického Budvaru.

"Beru to jako soubor doporučení, nezbývá nic jiného než se tím seriózně zabývat a zaujmout k tomu stanovisko," reagoval na sociálnědemokratický seznam bodů premiér Fischer. Jeho vláda prý podmínky ČSSD neodmítá jako celek, bude je "pečlivě" posuzovat bod po bodu. "Předložené body chápe premiér jako politické priority druhé nejsilnější parlamentní strany."

Příkazy ČSSD naleznete zde:
www.lidovky.cz/neprijimat-neprodavat-zastavit-nedovolit-fjr-/ln_domov.asp

Langer: ČSSD je jako chytrá Horákyně
Požadavky ČSSD kritizovali občanští demokraté. "ČSSD se chová jako chytrá Horákyně. Paroubek si tam (do vlády) nasadí svoje ministry a teď říká, jak se ta vláda má chovat. Má rovnou říct, že tam nikoho nepošle, svoje ministry stáhnout, hlasovat proti této vládě a pak tomu budu rozumět," řekl místopředseda ODS Ivan Langer.

Krok sociálních demokratů kritizoval také bývalý ministr financí a poslanec za KDU-ČSL Kalousek. "Tato vláda přece není vláda, vůči které jsou (sociální demokraté) v opozici, to je vláda z jejich vůle, z poloviny obsazená jejich personálními nominacemi, a pokud oni teď se chtějí tvářit jako opoziční strana a zvažovat její podporu, tak je to jenom falešná hra a navíc velmi naivní, která předpokládá, že co volič to hlupák," řekl.

Podle Paroubka by se vláda měla zaměřit na protikrizová opatření, přípravu státního rozpočtu na rok 2010 a na rozpočet letošní. Sociální demokracie od vlády nečeká žádná velká politická rozhodnutí. "Nikdo si nemůže myslet z těch ministrů, že tato vláda bude pokračováním vlády Mirka Topolánka (ODS) jinými prostředky, tak to prostě není," dodal šéf ČSSD.

ČTK, Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz