10. listopadu 2009 15:49 Lidovky.cz > Byznys > Státní pokladna

Prahu bude ve Francii propagovat čárový kód za 4 miliony

Čárový kód | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Čárový kód | foto: Shutterstock

PRAHA Praha se bude ve Francii propagovat prostřednictvím čárového kódu. Rada hlavního města dnes schválila dotaci cestovní kanceláři, která s nápadem město oslovila. Čárový kód, který bude umístěn na letácích a reklamách distribuovaných ve Francii, si budou moci možní návštěvníci Prahy načíst pomocí například iPhonů nebo iPodů.

Kód pak zákazníkům umožní vstup na internetovou stránku s nabídkou služeb pro turisty. Novinářům to dnes sdělil radní pro kulturu a cestovní ruch Milan Richter (ODS).

Nápad Praze nabídla cestovní kancelář OK-Tours, která odhaduje, že takto si čárový kód s informacemi o Praze načte asi 1,5 milionu především mladých Francouzů.

"Získají tak nabídku zájezdů do Prahy, turistické nabídky, informace o Praze a službách, které budou při návštěvě potřebovat, od ubytování až po návštěvu kulturních a společenských akcí," uvedl Richter.

Iniciátoři si od propagačního projektu slibují, že díky němu by do Prahy mohlo do léta přijet asi o 10.000 turistů více. Ročně prý do české metropole zavítá asi 250.000 Francouzů.

Radní se rozhodli službu s názvem Praha nad Seinou, který začal již v říjnu a skončit má v březnu, podpořit částkou 300.000 korun. Projekt bude stát celkem 4,3 milionu korun. Schválené peníze jsou podle Richtera na rozjetí kampaně, rád by cestovní kanceláři přispěl až 1,5 milionu korun.

Zájemci si budou moci do iPhonů, iPodů, přes Blackberry nebo dotykové mobily načíst informace o Praze ze stejného čárového kódu, který bývá například na obalech zboží. Tento kód bude k dispozici na letácích či v reklamách a zároveň bude zaslán asi do 1,4 milionu mobilních telefonů nebo e-mailových adres.

ČTK, Lidovky.cz

ROZHOVOR: Dceřino onemocnění nám více dalo, než vzalo
ROZHOVOR: Dceřino onemocnění nám více dalo, než vzalo

V roce 2016 se Elišce Hladové a jejímu partnerovi narodila Beátka. Až do té chvíle netušili, že dcerka nebude v pořádku. Přišla však na svět s Treacher Collinsovým syndromem...